Տեղի է ունեցել Գերիների, պատանդների և անհայտ կորած անձանց հարցերով զբաղվող միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՏեղի է ունեցել Գերիների, պատանդների և անհայտ կորած անձանց հարցերով զբաղվող միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստը
2024թ. հոկտեմբերի 25-ին ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Ա. Աբազյանի գլխավորությամբ տեղի ունեցավ Գերիների, պատանդների և անհայտ կորած (գտնվելու վայրն անհայտ) անձանց հարցերով զբաղվող միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստը:
Նիստի ընթացքում հանձնաժողովի նախագահ՝ ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Ա. Աբազյանն անդրադարձավ անհայտ կորած անձանց ճակատագիրը պարզելու ուղղությամբ կատարված աշխատանքներին:
Ամփոփվեցին բռնի անհետացման վերաբերյալ գործերով կատարված աշխատանքների արդյունքները և ձեռնարկվելիք միջոցառումները:
Այնուհետև քննարկվեցին ծնողների անունից ներկայացված առաջարկությունները և կայացվեցին համապատասխան որոշումներ:

Состоялось очередное заседание межведомственной комиссии по вопросам пленных, заложников и пропавших без вести
Под руководством директора Службы национальной безопасности Республики Армения Армена Абазяна 25 октября 2024 г. состоялось очередное заседание межведомственной комиссии по вопросам пленных, заложников и пропавших без вести лиц.
В ходе заседания председатель комиссии, директор СНБ РА Армен Абазян коснулся проделанной работы по выяснению судьбы пропавшего без вести лица.
Подведены итоги проделанной работы по делам о насильственных исчезновениях и меры, которые необходимо принять.
Затем были обсуждены предложения, представленные от имени родителей, и приняты соответствующие решения.