Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Չեխիայի վարչապետին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Չեխիայի վարչապետ Պետր Ֆիալային Չեխիայի Ազգային տոնի առիթով:
Շնորհավորական ուղերձում նշված է. «Ջերմորեն շնորհավորում եմ Չեխիայի Ազգային տոնի՝ Անկախ Չեխոսլովակյան պետության օրվա առթիվ:
Հայաստանը կարևորում է Չեխիայի հետ փոխադարձ հարգանքի և վստահության վրա հիմնված բարեկամական հարաբերությունների շարունակական զարգացումը թե՛ երկկողմ, թե՛ բազմակողմ հարթակներում:
Երախտագիտություն եմ հայտնում Չեխիային՝ Հայաստանում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումներին, Հայաստանի՝ Եվրամիության հետ մերձեցմանը, ինչպես նաև մեր տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության հաստատման ու ամրապնդման գործընթացին աջակցություն ցուցաբերելու համար»:

Премьер-министр направил поздравительное послание премьеру Чехии
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Чешской Республики Петру Фиале по случаю Национального праздника страны. В послании говорится:
“Сердечно поздравляю Вас с Национальным праздником Чешской Республики - Днем образования независимой Чехословацкой республики.
Армения придает важность продолжительному развитию основанных на взаимном уважении и доверии дружественных отношений с Чехией как в двустороннем формате, так и в рамках многосторонних платформ.
Выражаю благодарность Чехии за поддержку реализуемых в Армении демократических реформ, усилий Армении по сближению с Европейским союзом, а также процесса установления и укрепления мира и стабильности в нашем регионе”.