WhatsApp Image 2026-04-06 at 11.25.07 (1)
Ucom-ը ներկայացնում է վիրտուալ ամպային սերվերի (VPS) ծառայությունը՝ բիզնեսների համար ստեղծելով անվտանգ և բարձր արդյունավետությամբ սերվերային միջավայր՝ առանց ֆիզիկական ենթակառուցվածքներում ներդրման անհրաժեշտության։
Այսօր բիզնեսի հաջողության գործոններից է նաև ՏՏ ենթակառուցվածքների արագությունը, ճկունությունը և հուսալիությունը, իսկ VPS լուծումը կազմակերպություններին հնարավորություն է տալիս ոչ միայն կառավարել կայքերը, ծրագրերը և տվյալները, այլև արագ հարմարվել զարգացող միջավայրին՝ պահպանելով աշխատանքի կայունությունն ու շարունակականությունը։
«Ucom-ում մենք տեսնում ենք, որ բիզնես ընկերությունները կարիք ունեն ոչ միայն կապի, այլ՝ ամբողջական թվային միջավայրի, որտեղ կարող են զարգացնել իրենց ծառայությունները։ Ամպային լուծումներն այդ միջավայրի կարևոր բաղադրիչներից են, որոնք հնարավորություն են տալիս ընկերություններին ունենալ հուսալի տեխնոլոգիական հիմք և ենթակառուցվածքներ՝ առավել արդյունավետ աշխատանքի համար», – նշել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Ծառայությունը միտված է բիզնեսների առօրյա տեխնոլոգիական մարտահրավերների լուծմանը՝ առանց մեծ սկզբնական ներդրումների: Միաժամանակ VPS-ը դառնում է գործիք, որով բիզնեսները կարող են ապահովել իրենց թվային հարթակների անխափան աշխատանքը՝ անգամ բարձր բեռնվածության պայմաններում, արագ գործարկել նոր ծառայություններ և նախագծեր, բարձր արդյունավետությամբ ներդնել և կառավարել բիզնես ծրագրեր, ապահովել տվյալների անվտանգ պահպանում և մշակում, կազմակերպել հեռավար աշխատանք՝ առանց սահմանափակումների, օպտիմալացնել ՏՏ ծախսերը`բիզնեսի աճին զուգահեռ։
Այս լուծումը հատկապես կարևոր է այն կազմակերպությունների համար, որոնք պլանավորում են անցնել թվայնացման՝ առանց ժամանակատար և ծախսատար ենթակառուցվածքային ներդրումների։ Ucom-ի VPS ծառայությունը համադրում է արագ տեղակայումը, բարձր հասանելիությունը և տվյալների պաշտպանությունը՝ դառնալով բիզնեսների համար վստահելի հիմք թվային աճի և նորարարության համար։

WhatsApp Image 2026-04-06 at 11.25.07 (1)
Ucom представляет услугу виртуального облачного сервера (VPS), создавая для бизнеса безопасную и высокопроизводительную серверную среду без необходимости инвестировать в физическую инфраструктуру.
Сегодня скорость, гибкость и надежность ИТ-инфраструктуры являются ключевыми факторами бизнеса. Решение VPS позволяет компаниям не только управлять своими сайтами, приложениями и данными, но и быстро адаптироваться к быстро меняющейся среде, и при этом обеспечивать стабильность и непрерывность работы.
«В Ucom мы видим, что бизнесу нужна не только связь, но и полноценная цифровая среда, в которой компании могут развивать свои услуги. Облачные решения являются важной частью этой среды, позволяя формировать надежную технологическую базу и инфраструктуру для повышения эффективности работы», — отметил генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
Услуга направлена на решение повседневных технологических задач бизнеса без необходимости значительных первоначальных вложений. При этом VPS становится инструментом, позволяющим обеспечивать бесперебойную работу цифровых платформ даже при высокой нагрузке и быстро запускать новые сервисы и проекты. Он также позволяет эффективно внедрять и управлять бизнес-приложениями, обеспечивать безопасное хранение и обработку данных, организовывать удаленную работу без ограничений по доступу и оптимизировать IT-расходы по мере роста бизнеса.
Данное решение особенно актуально для компаний, планирующих цифровую трансформацию без затратных и длительных инвестиций в инфраструктуру. VPS-услуга Ucom сочетает быстрое развертывание, высокую доступность и надежную защиту данных и становится устойчивой основой для цифрового роста и инноваций.