ՖԱՖ-ն իր նախորդ երեք պահանջներին ավելացրել է ևս երկուսը (տեսանյութ)
Հայկական առաջին ճակատ ՖԱՖ շարժումն այսօր երթ կազմակերպեց դեպի ՀՀ ֆուտբոլի ֆեդերացիա, իր երեք պահանջներին ավելացնելով ևս երկուսը։
Հիշեցնենք, որ նրանք պահաջում էին որ Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականը ունենա փորձառու գլխավոր մարզիչ։ Երկրորդը՝ ազգային թիմ հրավիրվեն ֆուտբոլիստներ՝ առանց ավելորդ հավակնոտության և երրորդ՝ ՀՀ ֆուտբոլի նախագահի հրաժարականը։
Այսօր ակցիայի մասնակիցները պահաջում են նաև ՀՀ ֆուտբոլի ֆեդերացիայի գործադիր կոմիտեի կազմալուծումն ու տոմսերի էժանացումը։
ՖԱՖ երկրպագուներն այսօր ցանկացան ցուցապաստառներ ամրացնել ֆուտբոլի ֆեդերացիայի դարպասներին, սակայն ոստիկանները դա թույլ չտվեցին։
Այդ հարցում եղել է թեթևակի ընդհարում ոստիկանների և ակցիայի մասնակիցների միջև։
Երևանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը ֆուտբոլասերներին կոչ արեց չօգտագործել հրավառ, պայթուցիկ նյութեր և ցույցն անցկացնել խաղաղ։
ՖԱՖ-ի երկրպագուներն այս պահին գտնվում են ՀՀ ֆուտբոլի ֆեդերացիայի շենքի դիմաց և հայտարարում են, որ կմնան այդտեղ այնքան ժամանակ, մինչև չստանան իրենց հարցերի պատասխանները։

Движение "Первый армянский фронт" дополнило свои требования (видео)
Движение Первый армянский фронт (ПАФ) сегодня организовал шествие к Федерации футбола Армении для того, чтобы дополнить свои три требования еще двумя.
Напомним, что они требуют, чтобы сборная Армении по футболу имела опытного тренера. Второе требование - пригласить в сборную футболистов без лишних амбиций, третье - отставку федерации футбола РА.
Сегодня участники акции требовали также распуска исполнительного комитета Федерации футбола РА и снижения цен на билеты.
Фанаты ПАФ сегодня попытались прикрепить плакаты на ворота Федерации, однако полицейские не позволили.
Из-за этого вопроса произошел небольшой инцидент между полицейскими и участниками акции.
Замначальника полиции Еревана Валерий Осипян призвал фанатов не применять взрывчатые материалы и провести шествие мирно.
В данный момент фанаты находятся около здания Федерации и заявляют, что останутся столько времени, пока не получат ответы на вопросы.