Արտակարգ դեպք Արցախի Հանրապետությունում. ականի պայթյունի հետևանքով կան զոհեր և վիրավորներ (տեսանյութ)
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ ժամեր առաջ արտակարգ ու ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Արցախի Հանրապետությունում։ Մարտակերտ քաղաքի հարևանությամբ գտնվող չեզոք գոտում Niva մակնիշի ավտոմեքենան ականի վրա պայթել է, ինչի հետևանքով էլ կան զոհեր և վիրավորներ։ Պայթյունի հետևանքով 3 հոգի մահացել են, 2 հոգի մարմնական վնասվածքներ են ստացել։ Նշենք, որ 2 տուժածներն եւ 3 զոհերն ականազերծմամբ զբաղվող «Հալո թրաստ» կազմակերպության աշխատակիցներ են: Հայաստանի Հանրապետության Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից Ա1+-ին հայտնեցին, որ այժմ գտնվում են կապի մեջ Արցախի Հանրապետության Արտակարգ իրավիճակների վարչության հետ։ Այս պահին Արցախի փրկարարներն աշխատում են դեպքի վայրում։ Վիրավորների առողջական վիճակի մասին այս պահին որևէ տեղեկություն չկա։ ՀՀ ԱԻՆ-ից տեղեկացնում են, որ ամեն րոպես կապի մեջ լինելով՝ սպասում են տեղեկատվության։

Чрезвычайное происшествие в Арцахской Республике: вследствие взрыва мины есть погибшие и раненые (видео)
По сведениям SHAMSHYAN.com, несколько часов назад произошло чрезвычайное происшествие в Арцахской Республике. В нейтральной зоне, находящейся по соседству с городом Мартакерт, автомобиль марки Niva взорвался на мине, вследствие чего есть погибшие и раненые. Как сообщает фотожурналист Гагик Шамшян, вследствие взрыва погибли 3 человека, 2 человека получили телесные повреждения. По сведениям Г. Шамшяна, пострадавшие – не военные и не солдаты, а занимающиеся разминированием. Из Министерства чрезвычайных ситуаций Республики Армения А1+ сообщили, что сейчас находятся на связи с Управлением чрезвычайными ситуациями Арцахской Республики. В настоящий момент арцахские спасатели работают на месте происшествия. На данный момент нет сведений о состоянии здоровья раненых. Из МЧС РА сообщают, что будучи на связи, каждый момент ждут информацию.