Միջազգային փառատոնում հաղթող է ճանաչվել հայ ոստիկանների դետեկտիվ տեսաֆիլմը (տեսանյութ)
Մոսկվայում անցկացվել է դետեկտիվ ֆիլմերի և իրավապահներին նվիրված հեռուստահաղորդումների «Դետեկտիվեֆեստ» միջազգային 21-րդ փառատոնը։
Հեղինակավոր փառատոնին ներկայացված էր շուրջ յոթ տասնյակ երկիր՝ 1000-ից ավելի աշխատանք: Հայաստանը ներկայացրել է  ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչությունը։
Վարչության ներկայացրած տեսաֆիլմերը տեղ էին գտել «Կեղտոտ փողեր», «Ոճիր և պատիժ» և «Աշխարհն առանց թմրանյութերի» անվանակարգերում:
Միջազգային փառատոնի ժյուրին հաղթող է ճանաչել հայկական կողմի ներկայացրած «Ինքնիրավչություն» տեսաֆիլմը՝ «Կեղտոտ փողեր» անվանակարգում:
Մրցանակը տրվել է Հայաստանի ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչության պետ, ոստիկանության գնդապետ Աշոտ Ահարոնյանին:
Տարբեր անվանակարգերում հաղթող ճանաչվեցին և դիպլոմների արժանացան նաև Մեծ Բրիտանիայի, Շրի Լանկայի, Ռուսաստանի, Իրանի, Հնդկաստանի, Ճապոնիայի, Ֆինլանդիայի, Հունգարիայի ներկայացուցիչները:

Жюри международного фестиваля признало победителем детективный видеофильм, представленный армянской стороной (видео)
Поддержи А1+!На днях в Москве состоялся 21-й Международный фестиваль детективных фильмов и телепередач “Детективефест”, посвященных деятельности правоохранительных органов.
На авторитетном фестивале было представлено более 1000 работ из почти семи десятков стран. Армению представляло управление по связям с общественностью и информации Полиции РА.
Представленные управлением видеофильмы проходили по номинациям “Грязные деньги”, ”Преступление и наказание” и “Мир без наркотиков”.
В результате обсуждений в течении нескольких дней жюри Международного фестиваля определило победителей.
Представленный Полицией РА видеофильм “Самоуправство” признан победителем в номинации “Грязные деньги”.
Приз получил начальник управления по связям с общественностью и информации полиции РА, полковник полиции Ашот Агаронян.
Победителями в разных номинациях признаны и удостоены дипломов также и представители Великобритании, Шри-Ланки, России, Ирана, Индии, Японии, Финляндии, Венгрии.