Ես նահատակներ ունեմ Արաքսի այն ափին Կ Արեյան (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՅանիկյանի սերունդը, և իրեն նախորդած Նեմեսիսի վրիժառուների իրագործումն ընդամենը այս մեծ վիճակագրության մեջ անհամեմատ, անհամատեղելի վիճակագրություն է: Երբ 1,5 միլիոն նահատակի դիմաց մեր համաժողովրդական վրիժառուները կարողացան սատկացնել երկու տասնյակից ավելի շուն ընդամենը. ասաց Երևանի քաղաքապետի խորհրդական Կամո Արեյանը, որը մայիսի 5-ին մասնակցում էր ԱՍԱԼԱ-ի հոգեհայրը համարվող Գուրգեն Յանիկյանի մասունքների հուղարկավորությանը։
Յանիկյանի կողմից երկու թուրք հյուպատոսի սպանությունը քաղաքապետի խորհրդականի համար ոչ այնքան մխիթարություն է, որքան՝ արժանապատվության հարց։
Արեյանի խոսքով՝ «Նեմեսիս»-ի վրիժառուների, Գուրգեն Յանիկյանի, ԱՍԱԼԱ-ի մարտիկների գործողություններն են աշխարհի փակ աչքը, խլացած ականջը բացելու։ Իսկ 1915 թվականին, քաղաքական գործչի դիտարկմամբ, ցեղասպանության իրականացման համեմատ կրկնակի հանցագործություն էր աշխարհի քար անտարբերությունը։
«Ես նահատակներ ունեմ Արաքսի այն ափին, որոնց հիշատակն ինձ պարտադրում է հրամայաբար, ինչպես Յանիկյանի հիշատակն էր հրամայաբար պարտադրում. լծվել պատասխանատվությանբ այսօրվա և վաղվա Հայաստանի համար», - ընդգծեց նա։

У меня есть жертвы по ту сторону от реки Аракс: К. Ареян (видео)
Поколение Яникяна и предшествующее ему реализация мстителей Немесиса – всего лишь несравнимая,  непоставимая статистика в этой статистике. Когда за 1,5 миллионов мучеников наши общенациональные мстители смогли убить всего более двух десятков собак сказал советник мэра Еревана Каро Ареян, который 5-го мая участвовал в захоронении останков Гургена Яникяна, считающегося духовным отцом АСАЛА.
Убийство двух турецких консулов Яникяном для советника мэра – это не столько утешение, сколько вопрос достоинства.
По словам Ареяна действия мстителей «Немесис»-а, Гургена Яникяна, бойцов АСАЛА откроют закрытые глаза, оглохшие уши мира. А в 1915 году, по наблюдению политического деятеля, двойным преступлением по сравнению с осуществлением геноцида было каменное безразличие мира.
«У меня есть жертвы по ту сторону от реки Аракс, память которых заставляет меня в приказной форме, как память Яникяна в приказной форме заставляет меня исполнится ответственностью за Армению сегодняшнего и завтрашнего дня», - подчеркнул он.