Կառավարման խորհուրդը նշանակել է Նազենի Ղարիբյանը, վերևից չեն ուղղորդել. Հարություն Արզումանյան (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՕպերային թատրոնի կառավարման խորհուրդն առաջին անգամ է անցկացվելու Մշակույթի նախարարությունում։ Խորհրդի նիստերն անցկացվել են Օպերային թատրոնում։ Նազենի Ղարիբյանը գիտի,որ Օպերային թատրոնի աշխատակիցների կողմից մերժված անձ է, որոշել է նիստն առնաց մեզ անել։ Այդ մասին լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց դիրիժոր Հարություն Արզումանյանը։
«Մի քանի օր առաջ մենք հրավիրել էինք տիկին Ղարիբյանին և Կառավարման խորհրդին մեզ մոտ հանդիպման, նա չեկավ։ Նա ինչպես է աշխատելու Օպերային թատրոնի հետ։ Բացառված է, որ համատեղ աշխատանք լինի։ Մի մարդ, որ միայն խոչըդոտներ է ստեղծում մշակույթից հեռու մարդ է, որ ոչ մի ներկայացման չի եկել,ոչ մի երգչի չի ճանաչում, չի հետաքրքվում մշակույթով ինչպես պետք է աշխատի»,- նշեց դիրիժորը։
Ըստ նրա Կառավարման խորհդի նշանակումը կազմակերպել է Նազենի Ղարիբյանը, վերևից նշանակում չկա.
«Ինքն է հավաքել կազմը, որի հիմնական մասը նախարարության անդաներ են։ Մեր կազմն 8 հոգուց է բաղկացած, որից միայն երկուսն են թատրոնից, 6 հոգին՝ նախարարությունից։ Բնական է, որ ինչպես ասի տիկին Ղարիբյանն էդպես էլ կքվեարկեն»։
Անդրադառնալով վարչապետի կողմից հարցին չանդրադառնալուն, Արզումանյանը հույս հայտնեց, որ Նազենի Ղարիբայնի վերջին օրերն են մշակույթի նախարարություն և նոր նախարարությանը նոր պահանջներ կներկայացնեն։

Совет правления назначила Назени Гарибян, сверху не направляли: Арутюн Арзуманян (видео)
Поддержи А1+!Совет правления Оперного театра впервые пройдет в Министерстве культуры. Заседания совета проходили в Оперном театре. Назени Гарибян знает, что ее не принимают сотрудники Оперного театра, решила провести заседание без нас. Об этом на встрече с журналистами сказал Арутюн Арзуманян.
«Несколько дней назад мы пригласили госпожу Гарибян и Совет правления на встречу с нами, она не пришла. И как она будет работать с Оперным театром. Совместная работа исключена. Человек, который создает одни препоны, это - человек, далекий от культуры, не посетивший ни одного представления, не знающий ни одного певца, не интересуется культурой, как она будет работать?» - отметил дирижер.
По его словам назначение Совета правления организовала Назени Гарибян, назначения свыше нет:
«Она созвала состав, основная часть которого – члены правительства. Наш состав состоит из 8 человек, только двое из которых из театра, 6 человек – из министерства. Разумеется, как скажет госпожа Гарибян, так и проголосуют».
Касаясь того, что вопрос премьера не был затронут, Арзуманян выразил надежду, что это последние дни Назени Гарибян в министерстве культуре и новому министерству они предьявят новые требования.