Գարդասիլը օգտակար է, տարիներ անց կփրկի առնվազն 120 կյանք. Արսեն Թորոսյան (տեսանյութ)
Ազգային ժողովում մեկնարկել է ԱԺ-Կառավարության հետ հարցուպատասխանը: «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանի բաձրացրած հարցին, թե Գարդասիլը  օգտակա՞ր,  թե՞ վնասակար է, առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը դրական պատասխան տվեց.
«Գարդասիլը օգտակար է, չկա որևէ գիտական ապացույց որ այն վնասակար է: Այն փրկում է  հազարավոր կյանքեր, և կոնկրետ մեր դեպքում տարիներ անց կփրկի առնվազն 120 կյանք»:
Նա հավելեց, որ մինչև օրս Հայաստանում կատարվել է 6000 պատվաստում և որևէ կողմնակի էֆեկտ չի գրանցվել: Արսեն Թորոսյանը տեղեկացրեց, որ ինքն ու կինը նույնպես պատվաստվել են Գարդասիլով, նրանց դուստրը ևս կպատվաստվի, երբ լրանա 13 տարեկանը:
Ըստ առողջապահության նախարարի՝ Գարդասիլը դուրս է եկել գիտական տիրույթից  և  դարձել քաղաքական շահարկումների թեմա:

Гардасил полезен, через несколько лет он спасет как минимум 120 жизней: Арсен Торосян (видео)
Поддержи А1+!В Национальном собрании стартовали вопросы-ответы НС с Правительством. На вопрос, поднятый депутатом от фракции “Процветающая Армения” Тиграном Уриханяном о том, полезен или вреден Гардасил, министр здравоохранения Арсен Торосян дал положительный ответ:
«Гардасил полезен, нет никаких научных доказательств, что он вреден. Он спасает тысячи жизней, и конкретно в нашем случае через несколько лет спасет как минимум 120 жизней».
Он добавил, что до сего дня в Армении было сделано 6000 прививок, и никаких побочных эффектов зарегистрировано не было. Арсен Торосян сообщил, что он с супругой также получили прививку Гардасил, их дочь также получит прививку, когда ей исполнится 13 лет.
По словам министра здравоохранения Гардасил вышел из научного поля и стал темой политических спекуляций.