«ՔՊ»-ն կքննարկի մտահոգությունները, որոնք ունի Սասուն Միքայելյանը. Արայիկ Հարությունյան
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը կքննարկի այն մտահոգությունները, որոնք ունի Սասուն Միքայելյանը: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար, կուսակցության վարչության անդամ Արայիկ Հարությունյանը:
«Կուսակցությունում սիրում են ցանկացած իրավիճակ վերլուծել և դասեր քաղել: Այդ էր պատճառը, որ նախորդ տարի «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը հաջողություն ունեցավ քաղաքական դաշտում։ Ցանկացած իրավիճակում կուսակցությունում քննարկում կա, և լուծումներ կան, ես չեմ կարծում, որ մենք ունենք մի իրավիճակ, որտեղ կան անլուծելի խնդիրներ»,- ընդգծեց Արայիկ Հարությունյանը:
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 1-ին ՔՊ վարչության նախկին նախագահՍասուն Միքայելյանը խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասել էր. «Եթե մենք դասեր չքաղենք, այս թավշյա հեղափոխությունը մեր կողմից կդառնա թավշյա հեռացում»:

«ГД» обсудит те беспокойства, которые есть у Сасуна Микаеляна: Араик Арутюнян
Поддержи А1+!Партия “Гражданский договор” обсудит те беспокойства, которые есть у Сасуна Микаеляна. Об этом в беседе с журналистами сказал министр образования, науки, культуры и спорта, член правления партии Араик Арутюнян.
“В партии любят анализировать любую ситуацию и черпать уроки. Поэтому партия “Гражданский договор” в прошлом году имела успех на политической арене. В любой ситуации в партии есть обсуждение, и есть решения, и я не думаю, что у нас есть такая ситуация, где есть неразрешимые проблемы”, - подчеркнул Араик Арутюнян.
Напомним, что 1-го июля бывший председатель правления ГД Сасун Микаелян сказал в беседе с журналистами в парламенте: “Если мы не почерпнем уроков, эта бархатная революция станет с нашей стороны бархатным удалением”.