«Պոբեդա»-ն կդադարեցնի՞ թռիչքները Գյումրի․ այսօր քննարկում տեղի կունենա
Աջակցիր «Ա1+»-ինԼրատվամիջոցներում այսօր տեղեկություն էր տարածվել, որ ռուսական «Պոբեդա» լոուքոսթերը ձմեռվանից դադարեցնելու է դեպի Հայաստան՝ Գյումրի չվերթները: Ըստ տարածված տեղեկության՝ ռուսական ընկերությունն իր այդ որոշումը պատճառաբանել էր «Շիրակ» օդանավակայանում վառելանյութի պարբերաբար թերլիցքավորմամբ:
«Ա1+»-ի հետ զրույցում Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեի նախագահ Տաթևիկ Ռևազյանի օգնական Լիլիթ Աղաբեկյանը նշեց, որ լուրը կոմիտեի համար ևս անակնկալ էր։ Սակայն կոմիտեի ներկայացուցիչները խոսել են ընկերության հայաստանյան ներկայացուցչի հետ։ Նա նշեց՝ ըստ իրենց հայտնած տեղեկության՝ խնդիրն արդեն լուծվել է։
Լիլիթ Աղաբեկյանի խոսքով՝ այսօր տեղի կունենա հանդիպում ՝ բոլոր կողմերի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ։ Քննարկումից հետո միայն հայտնի կդառնան այլ մանրամասներ։

Прекратит ли «Победа» полеты в Гюмри: сегодня состоится обсуждение
В СМИ сегодня распространили информацию о том, что российский лоукостер «Победа» с зимы  прекратит полеты в Армению, Гюмри. Согласно распространенной информации, российская компания мотивировала это решение регулярным недоливом топлива в аэропорту «Ширак».
В беседе с «А1+» помощница председателя Комитета гражданской авиации Татевик Ревазян Лилит Агабекян отметила, что эта информация была сюрпризом и для комитета. Однако представители комитета поговорили с армянским представителем компании. Он отметил, что согласно информации, которая была им сообщена, проблема уже решилась.
По словам Лилит Агабекян, сегодня состоится встреча, при участии представителей всех сторон. Только после обсуждения станут известны другие подробности.