Արմեն Գյուլբուդաղյանցը հավաքական է հրավիրել արտերկրում հանդես եկող 14 ֆուտբոլիստ
Հոկտեմբերի 12-ին և 15-ին Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականը կանցկացնի Եվրո-2020-ի ընտրական փուլի J խմբի յոթերորդ և ութերորդ տուրերի հանդիպումները՝ մրցելով համապատասխանաբար Լիխտենշտեյնի և Ֆինլանդիայի հավաքականների հետ:
Ինչպես հայտնում է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի պաշտոնական կայքը, մեր հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արմեն Գյուլբուդաղյանցն արդեն հրապարակել է արտերկրում հանդես եկող ֆուտբոլիստների անունները, որոնք ստացել են նախապատրաստական հավաքին մասնակցելու հրավեր:
Որոշակի ընդմիջումից հետո հավաքական է հրավիրվել Արարատ Մոնրոն: Մարկոս Պիզելլին առաջին անգամ է հրավիրվել այս տարի, քանի որ ապաքինվում էր անցած տարի ստացած վնասվածքից: Կամո Հովհաննիսյանի մասնակցությունը առաջիկա հանդիպումներին վնասվածքի պատճառով հարցականի տակ է: Այդուհանդերձ, նա ազգային հավաքականին միանալու հրավեր է ստացել:
Արսեն Բեգլարյան, «Դնեպր» (Բելառուս)
Վարազդատ Հարոյան, «Ուրալ» (Ռուսաստան)
Արարատ Մոնրո, «Դեպորտիվո Բոյակո Չիկո» (Կոլումբիա)
Կամո Հովհաննիսյան, «Ժետիսու» (Ղազախստան)
Անդրե Չալըշըր «Գյոթեբորգ» (Շվեդիա)
Հովհաննես Համբարձումյան, «Էնոսիս Պարալիմնի» (Կիպրոս)
Ռումյան Հովսեփյան, «Արդա» (Բուլղարիա)
Հենրիխ Մխիթարյան, «Ռոմա» (Իտալիա)
Մարկոս Պիզելլի, «Ակտոբե» (Ղազախստան)
Գևորգ Ղազարյան, «ԱԵԼ Լիմասոլ» (Կիպրոս)
Սարգիս Ադամյան, «Հոֆենհայմ» (Գերմանիա)
Տիգրան Բարսեղյան, «Կայսար» (Ղազախստան)
Էդգար Բաբայան, «Հոբրո» (Դանիա)
Ալեքսանդր Կարապետյան, «Սոչի» (Ռուսաստան)
Հայաստանի առաջնությունում հանդես եկող ֆուտբոլիստների անունները և վերջնական հայտացուցակը կհրապարակվի ավելի ուշ:

Армен Гюльбудагянц пригласил в сборную 14 футболистов, выступающих за рубежом
Поддержи А1+!12-го и 15-го октября футбольная сборная Армении проведет матчи седьмого и восьмого туров группы J отборочного этапа Евро-2020, сразившись соответственно со сборными Лихтенштейна и Финляндии.
Как сообщает официальный сайт Футбольной федерации Армении, главный тренер нашей сборной Армен Гюльбудагянц уже опубликовал имена выступающих за рубежом футболистов, получивших приглашение участвовать в подготовительном сборе.
После некоторого перерыва в сборную пригласили Арарата Монро. Маркос Пизелли впервые приглашен в этом году, поскольку он лечился от полученной в прошлом году травмы. Участие Камо Ованнисян в предстоящих матчах под вопросом из-за травмы. Тем не менее, он получил приглашение присоединиться к национальной сборной.
Арсен Бегларян, “Днепр” (Беларусь)
Вараздат Ароян, “Урал” (Россия)
Арарат Монро, “Депортиво Бояко Чило” (Колумбия)
Камо Ованнисян, “Жетису” (Казахстан)
Андре Чарлшер, “Гетеборг” (Швеция)
Ованнес Амбарцумян, “Эносис Паралимни” (Кипр)
Румян Овсепян, “Арда” (Болгария)
Генрих Мхитарян, “Рома” (Италия)
Маркос Пизелли, “Актобе” (Казахстан)
Геворг Казарян, “АЕЛ Лимасол” (Кипр)
Саркис Адамян, “Хофенхайм” (Германия)
Тигран Барсегян, “Кайсар” (Казахстан)
Эдгар Бабаян, “Гобро” (Дания)
Александр Карапетян, “Сочи” (Россия)
Имена и окончательный список футболистов, выступающих на чемпионате Армении, будет опубликован позднее.