71498562_2404819056398064_3408113818469924864_n
Մեկնարկել է «Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով» դատական նիստը։ Դատարանում է նաև ամբաստանյալ Ռոբերտ Քոչարյանը, նրան աջակիցները ծափահարություններով ողջունեցին։
Դատական նիստի սկզբում Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպան Հովհաննես Խուդոյանը հայտարարությամբ հանդես եկավ։ Պաշտպանի հայտարարությունը վերաբերում էր սեպտեմբերի վերջին դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նկատմամբ տեղի ունեցած միջադեպին։
«Ձեր վարույթում քննվող այդ գործով քաղաքական հետապնդման են ենթարկվում բարձրաստիճան պաշտոնատար անձինք, Ձեր ներկայացրած հաղորդման հիման վրա են հետապնդվում երկու երիտասարդները։ Հարգելի դատարան, հորդորում ենք այսուհետ հետևողական լինել քաղաքական հետապնդումներին չնպաստելու հարցում, իրականացնել արդարադատություն»,- հայտարարության ավարտին նշեց Հովհաննես Խուդոյանը։
Դատարանը, ի պատասխան պաշտպանի, հայտարարեց, որ հայտարարությունը կապ չունի սույն գործի հետ։ Այնուհետև Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցները դատավոր Աննա Դանիբեկյանի հետ տեղի ունեցած միջադեպի մասնակիցների նկարները վեր բարձրացրեցին, ինչից հետո դատարանում Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցների և ընդդիմադիրների միջև տեղի ունեցավ վիճաբանություն։

71498562_2404819056398064_3408113818469924864_n
Стартовало судебное заседание «по делу Роберта Кочаряна и остальных». В суде также находится подсудимый Роберт Кочарян, сторонники приветствовали его аплодисментами.
В начале судебного заседание адвокат Роберта Кочаряна Ованнес Худоян выступил с заявлением. Заявление адвоката касалось инцидента, происшедшего в отношении судьи Анны Данибекян в конце сентября, когда двое граждан адресовали судье вопросы на улице, вследствие чего против этих граждан было выдвинуто обвинение.
«По делу, находящемуся в вашем производстве, подвергаются преследованию высокопоставленные чиновники, на основании представленного Вами сообщения преследуются двое молодых людей. Уважаемый суд, призываем отныне быть последовательными в вопросе того, чтобы не способствовать политическим преследованиям, осуществлять правосудие», - в конце заявления отметил Ованнес Худоян.
Суд, в ответ защитнику, заявил, что заявление не имеет отношения к этому делу. Затем сторонники Роберта Кочаряна подняли фотографии участников инцидента с Анной Данибекян, после чего между сторонниками и противниками Роберта Кочаряна произошла перебранка.