Դրոշի միջադեպի պատճառով ազատված մաքսային ծառայողը կրկին կանցնի աշխատանքի. Փաշինյան
Սիրելի հայրենակիցներ, բոլորդ հիշում եք, որ ս/թ ապրիլի 9-ին Երեւանի ավտոմաքսատանը ունեցած այցելության ընթացքում հրահանգեցի աշխատանքից ազատել մաքսային մի ծառայողի (հետագայումն պարզվեց, որ նրա անունը Հայկ Մարտիրոսյան է)՝ Հայաստանի Հանրապետության պետական դրոշի նկատմամբ ոչ պատշաճ վերաբերմունք ցուցաբերելու պատճառով:
Այսօր ՊԵԿ նախագահ Դավիթ Անանյանին հրահանգել եմ Մարտիրոսյանին կրկին ծառայության ընդունել ՊԵԿ համակարգում, բնականաբար՝ համաձայնությամբ: Կարծում եմ՝ այս ժամանակահատվածը բավարար էր բոլորիս համար՝ տվյալ իրավիճակի վերաբերյալ պատշաճ հետեւություններ անելու համար:
Հ.Գ. Ապրիլից այսկողմ բազմիցս համոզվել եմ, որ Հայաստանի Հանրապետության պետական դրոշի նկատմամբ վերաբերմունքի ստանդարտներ սահմանելու խնդիր կա. սկսած պետական դրոշի տեխնիկական ստանդարտներից (ինչպիսին պետք է լինի հանդիսավոր միջոցառմանը տեղադրված պետական դրոշը, աշխատանքային միջավայրում տեղադրված դրոշը, բացօթյա տեղադրված պետական դրոշը եւ այլն) շարունակած նրա տեղադրման արարողությունով ու նրա նկատմամբ վերաբերմունքով:

Таможенный служащий, уволенный из-за инцидента с флагом, вновь приступит к работе: Пашинян
Поддержи А1+!Премьер-министр Армении Никол Пашинян поручил председателю Комитета государственных доходов Давиду Ананяну вновь принять на работу таможенного служащего, которого уволили за ненадлежащее отношение к государственному флагу. Об этом сообщил премьер-министр на своей странице в социальной сети Facebook.
“Дорогие соотечественники, все вы помните, что в ходе визита на автотаможню Еревана 9 апреля с. г. из-за ненадлежащего отношения к государственному флагу Республики Армения, я приказал уволить таможенного служащего (в дальнейшем выяснилось, что его зовут Айк Мартиросян). Сегодня я поручил председателю КГД Давиду Ананяну вновь принять Мартиросяна на службу в КГД, естественно, с его согласия. Думаю, этого времени было достаточно для всех нас, чтобы сделать надлежащие выводы относительно данной ситуации.
После апреля я неоднократно убеждался, что существует проблема установления стандартов отношения к государственному флагу Республики Армения. Начиная с технических стандартов государственного флага (каким должен быть государственный флаг, установленный на торжественном мероприятии, флаг, установленный в рабочей среде, государственный флаг, установленный на открытом воздухе и т.д.), кончая церемонией его установки и отношением к нему. В ближайшее время я собираюсь дать конкретные поручения на эту тему”, - написал Пашинян.