Ավարտվել է ճանապարհների վերականգնումը
Ավարտվել են Մ1- Հայրենյաց- Տուֆաշեն- Հ83 (մոտ 10.5 կմ) և Հ81-Թալին-Ցամաքասար-Նոր Արթիկ-Հ75 (10.9 կմ) ճանապարհահատվածների վերականգնման աշխատանքները։ Դրանք մեկնարկել էին այս տարվա հունիսին։ Մ1- Հայրենյաց- Տուֆաշեն- Հ83 ճանապարհը‚ որ վերականգնվել է «Կապավոր» ՍՊԸ-ի կողմից‚ գտնվում է Շիրակի մարզի Արթիկի  տարածաշրջանում, որի միջոցով Հայրենյաց, Տուֆաշեն, Հայկասար, Պեմզաշեն համայնքները կապվում են միմյանց և Մ1 միջպետական ու Հ83 հանրապետական ավտոճանապարհների հետ: Իսկ Հ81- Թալին- Ցամաքասար- Նոր Արթիկ- Հ75 ճանապարհի վերականգնման աշխատանքներն իրականացվել են «Բլեսկ» ՍՊԸ-ի հայաստանյան մասնաճյուղի կողմից։ Այս ճանապարհը գտնվում է Արագածոտնի մարզի Թալինի (7.1 կմ) և Շիրակի մարզի Անիի (3.8 կմ)  տարածաշրջաններում, որի միջոցով Ցամաքասար, Սուսեր, Նոր Արթիկ, Բագրևան համայնքները կապվում են Հ75 հանրապետական ավտոճանապարհի և Թալին քաղաքի հետ:
Երկու ճանապարհների վերականգնման աշխատանքների ավարտը‚ ըստ պայմանագրի‚ նախատեսված էր 2020թ. ապրիլին‚ սակայն կապալառուները վերականգնումը վերջացրել են ժամկետից շուտ։
«Տրանսպորտային ծրագրերի իրականացման կազմակերպություն» ՊՈԱԿ-ի կողմից ստեղծված աշխատանքային հանձնաժողովը նշված ճանապարհահատվածներում իրականացրել է դիտարկում ավարտված շինարարական օբյեկտների համապատասխանությունը նախագծանախահաշվային փաստաթղթերին պարզելու նպատակով։ Հանձնաժողովն ուսումնասիրել է կատարողական փաստաթղթերը, գծագրերը, տեղում կատարել ճանապարհահատվածների զննում, ստուգիչ չափումներ։
Այս ճանապարհները վերականգնվել են Համաշխարհային բանկի և ՀՀ կառավարության համաֆինանսավորմամբ իրականացվող «Կենսական նշանակության ճանապարհային ցանցի բարելավման լրացուցիչ ֆինանսավորում» ծրագրի 3-րդ տարվա շրջանակներում։

Завершено восстановление дорог
Завершены работы по восстановлению участков дорог М1 - Айреняц - Туфашен - H83 (около 10,5 км) и H81-Талин-Цамакасар-Нор Артик-H75 (10,9 км). Они были начаты в июне этого года. Дорога М1 – Айреняц – Туфашен - Х83, восстановлена ООО “Капавор”. Она на территории Артикского региона Ширакской области, посредством нее общины Айреняц, Туфашен, Айкасар, Пемзашен связываются друг с другом и с межгосударственными и республиканскими дорогами М1. Работы по восстановлению дороги H81 - Талин - Цамакасар - Нор Артик - H75 были осуществлены армянским филиалом ООО “Блэск”. Эта дорога находится в Талине (7.1 км) Арагацотнской области и Ани (3.8 км) Ширакской области, посредством нее общины Цамакасар, Сусер, Нор Артик, Багреван связываются с республиканской автодорогой H75 и городом Талин.
Завершение работ по восстановлению двух дорог, согласно договору, было запланировано на 2020 год, однако подрядчики закончили восстановление раньше срока.
Рабочая комиссия, созданная ГНКО “Организация по реализации транспортных программ”, провела мониторинг на указанных участках дорог с целью выяснения соответствия завершенных строительных объектов проектно-сметным документам. Комиссия изучила документы, чертежи, на месте провела осмотр дорожных участков, проверочные измерения.
Эти дороги восстановлены в рамках 3-го года программы “Дополнительное финансирование улучшения дорожной сети жизненного значения”, осуществляемой при софинансировании Всемирного банка и правительства РА.