Ինչո՞ւ չի վերակառուցվում Արամի 23-ի պատմամշակութային շենքը (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՈ՞վ է մեղավոր Արամի 23-ի հասցեում գտնվող պատմամշակութային շենքի՝ քանդման եզրին գտնվելու համար։
«Հայաստանի փոքրիկ երգիչներ» երգչախմբի գեղարվեստական ղեկավար ու գլխավոր դիրիժոր Տիգրան Հեքեքյանի վստահմամբ՝ հիմնական մեղավորը «Ի Էմ Սի» կազմակերպությունն է:
Նրա խոսքով՝ երբ շենքը փլուզվեց, Երեւանի գլխավոր ճարտարապետ Արթուր Մեսչյանը վստահեցրեց, որ դա անհեթեթ քաշքշուկների հետևանք է: Իսկ թե ինչու շենքը չի վերակառուցվում, Տիգրան Հեքեքյանն այստեղ միտում է տեսնում:
Ճարտարագետ Դավիթ Նահատակյանի խոսքով, հինգ կողմանի պայմանագիր է ստորագրվել՝ Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության, Երևանի քաղաքապետարանի, «Ի Էմ Սի» կազմակերպության, կառուցապատող ճարտարապետական կազմակերպության և Տիգրան Հեքեքյանի միջև, սակայն պայմանագրով նախատեսված՝ անգամ առաջին փուլի համար վճարումը չի կատարվել:
Տիգրան Հեքեքյանը վստահեցրեց, որ իրենք մինչև Եվրադատարան կհասնեն, չնայած «ցանկալի չէր լինի «աղբը տանից հանել»»։

Почему не реконструируют историко-культурное здание Арами 23? (видео)
Кто виноват в том, что историко-культурное здание по адресу Арами 23, находится на грани разрушения?
Художественный руководитель и главный дирижер хора «Маленькие певцы Армении» Тигран Экекян убежден: основной виновник – организация  «И Эм Си».
По его словам, когда здание развалилось, главный архитектор Еревана Артур Месчян заверил, что  это – следствие нелепых задержек. А почему здание не реконструируется/ Тигран Экекян видит здесь преднамеренность.
По словам архитектора Давида Нахатакяна, был заключен пятисторонний договор между Министерством образования, науки, культуры и спорта, мэрией Еревана, организацией «И Эм Си», архитектурной организацией – застройщиком и Тиграном Экекяном, однако предусмотренный договором платеж даже для первого этапа не сделан.
Тигран Экекян заверил, что они дойдут до Евросуда, несмотря на то, что «было бы желательно “не выносить сор из избы”».