Պատգամավորն առաջարկում է «ունքն ուղղելու փոխարեն աչքը չհանել» (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԷս ի՞նչ հռետորաբանություն է, հարգելի գործընկերներ։ Դուք մտածո՞ւմ եք, որ ձեր որոշ գործընկերների հռետորաբանությունը ազդում է նաև ձեր նախագծերի ընկալման և վերաբերմունքի վրա։ Խորհրդարանում, դիմելով «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությանը, ասաց «Իմ քայլից» Համազասպ Դանիելյանը՝ անդրադառնալով ընդդիմադիր խմբակցության ներկայացրած նախագծին, որով առաջարկվում է, որպեսզի նվիրատվությունները հաստատի համայնքի ավագանին։
Ըստ Համազասպ Դանիելյանի՝ նախագիծը թերություններ ունի։ Նա պատրաստ է աջակցել, որպեսզի այն լիարժեք ներկայացվի։
«3 խմբակցություններս էլ սկզբունքին համաձայն ենք՝ կոռուպցիայի դեմ պայքարը։ Մենք կարծում ենք, որ սա ավելի շատ խնդիր ստեղծող նախագիծ է, այնքան թերի է, որ ավելի հեշտ է զրոյից աշխատել։ 3 խմբակցությունը համատեղ՝ մեկական պատգամավոր նստում է, ու 1, 2, 3 ժամ կարող ենք քննարկել, հետո կվերադառնանք և շատ արագ այս նախագիծն այս սկզբունքի վրա, բայց նորմալ լուծումներով, ռիսկերը հաշվի առած կընդունենք, որ ունքն ուղղելու փոխարեն աչքը չհանենք»,- ասաց նա։

Депутат предлагает «не выкалывать глаз вместо того, чтобы поправить бровь» (видео)
Что это за риторика, уважаемые коллеги? Вы думаете, что риторика некоторых ваших коллег влияет и на восприятие и на отношение к вашим проектам? В парламенте, обратившись к фракции «Светлая Армения», сказал Амазасп Даниелян из «Моего шага», обратившись к проекту, представленного оппозиционной фракцией, по которому предлагается, чтобы дарения утверждал совет старейшин общины.
По мнению Амазаспа Даниеляна, в проекте имеются недостатки. Он готов содействовать, чтобы он был постоянно представлен.
«Все 3 фракции согласны с принципом  - борьба с коррупцией. Мы считаем, что это больше проект, создающий проблему, настолько неполноценный, что легче работать с нуля. 3 фракции совместно – по одному депутату содятся, и можем обсуждать 1, 2, 3 часа, потом вернемся и очень быстро этот проект по этому принципу, но с нормальными решениями, учитывая риски, примем, чтобы не выколоть глаз вместо того, чтобы поправить бровь», - сказал он.