Սուտ է. ժողովուրդը նման պահանջ չունի. Լևոն Քոչարյան (տեսանյութ)
«Ի սկզբանե սա շատ մեծ հիմարություն է»,-Սահմանադրական կարգի տապալման մեջ մեղադրվող  Ռոբերտ Քոչարյանի  որդին՝ Լևոնը,  այսպես է արձագանքում հանրաքվեին, որն արվում է ՍԴ յոթ անդամների լիազորությունները կասեցնելու համար։
Ըստ նրա՝ ապրիլի 5-ի Սահմանադրական հանրաքվեն հակաիրավական է  եւ  արվում է «սեփական մարդկանց Սահամանադրական դատարանում ունենալու համար»։ Բայց  չի պատրաստվում  մասնակցություն ունենալ «ոչ»-ի ճամբարի  քարոզարշավին։ Իր  համար ընդունելի չեն իշխանության փաստարկները, որ փոփոխություններն արվում են ժողովրդի պահանջով։
«Դա բացարձակ սուտ է, դուք շատ լավ հասկանում եք, որ ժողովուրդը նման պահանջ չունի։ Ժողովորդը ընդհանրապես չգիտի՝ Սահմանադրական դատարանը ինչ ֆունկցիա է կատարում,  ոչ էլ դատավորների մասին գիտի, ու դա նորմալ է, որ չգիտի»,- ասաց  նա Քոչարյանի եւ մյուսների գործով դատական նիստից հետո։
Քոչարյանի որդին շեշտում է․ «Հայ ժողովրդին հուզում է կամեռաները, բալային համակարգը մնացած այն բաները, որոնց դեպքում, չգիտես ինչու,  հայ ժողովրդի ցանկությունը չի հիշատակվում։ Իրենց դա պետք է, ու վերագրում են, որ  ժողովրդին է պետք»։
Դիտարկմանը, որ  «Ոչ»-ի ճամբարում են  իր հորը սատարողները, Լևոն Քոչարյանը պատասխանեց, որ, եթե   նախաձեռնողներից մեկը՝ իրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը հակաիրավական բաներ է նկատել եւ  պաշտպանում է իր մեկնաբանություններով, դա չի նշանակում, որ աջակցում է իրենց։
Արդյոք ԱԱԾ նախկին տնօրեն  Արթուր Վանեցյանը կուսակցություն բացելու մասին քննարկում կամ հանդիպում ունեցե՞լ է իրենց հետ, Լեւոն Քոչարյանը պատասխանեց, որ դժվար է պատկերացնում  համագործակցությունը, թեեւ․

Неправда, у народа нет подобного требования: Левон Кочарян (видео)
«Изна            чально это – очень большая глупость», - сын Роберта Кочаряна, обвиняемого в свержении Конституционного строя, Левон так реагирует на референдум, который проводится для пресечения полномочий семи членов КС.
По его словам,  Конституционный референдум 5-го апреля является антикоституционным и делается «для того, чтобы иметь своих людей в Конституционном суде». Но собирается  участвовать в агитации лагеря «нет». Для него неприемлемы аргументы власти, что поправки производятся по требованию народа.
«Это – абсолютная ложь, вы прекрасно понимаете, что у народа нет подобного требования. Народ вообще не знает, какую функцию выполняет Конституционный суд, не знает и о судьях, и это нормально, что не знает», - сказал он после судебного заседания Кочаряна и остальных.
Сын Кочаряна подчеркивает: «Армянский народ беспокоят камеры, балловая система и остальные такие вещи, в случае которых, не знаешь почему, желание армянского народа не упоминается. Им это нужно, и приписывают, что нужно армянскому народу».
На наблюдение, что в лагере «Нет» поддерживающие его отца, Левон Кочарян ответил, что если один из инициаторов, правозащитник Рубен Меликян заметил противоправные вещи и защищает своими комментариями, это не значит, что поддерживает их.
Обсуждал или встречался ли бывший директор СНБ Артур Ванецян с ними открытие партии, Левон Кочарян ответил, что плохо представляет сотрудничество, хотя: