Հետաքրքիր վերջաբան է սպասվում առաջնության եզրափակիչ փուլում. Վարդան Մինասյան
Հայաստանի չեմպիոն «Արարատ-Արմենիայի» գլխավոր մարզիչ վարդան Մինասյանն այսպես մեկնաբանեց բարձրագույն խմբի առաջնության 16-րդ տուրում «Արարատի» նկատմամբ տարած արտագնա հաղթանակը:
«Հանդիպումը կարելի է երկու մասի բաժանել: Առաջին խաղակեսում թիմը լրիվ ճիշտ էր գործում և կատարեց իր առջև դրած խնդիրը, իսկ ահա երկրորդում մեր խաղը չստացվեց: Երևի ֆուտբոլիստների վրա ազդեց առաջին կեսի խոշոր հաշիվը (3:0): Մենք հատուկ նպատակ չէինք դրել արագ գոլ խփելու, սակայն ֆուտբոլիստներին հրահանգել էին խաղի սկզբից որքան հնարավոր է խորքից բարձր փոխանցումներ կատարել», - նշեց գլխավոր մարզիչը:
«Ա1+»-ի այն հարցին, թե ի՞նչ տպավորություն թողեց «Արարատը» և արդյո՞ք թիմն ի վիճակի է պայքարել չեմպիոնության համար, Վարդան Մինասյանն ասաց.
«Ձմեռային արձակուրդի ժամանակ մենք հետևել ենք թիմերի տրանսֆերներին: Բոլորն էլ լավ ձեռքբերումներ են կատարել: Կարծում եմ, մեզ հետաքրքիր վերջաբան է սպասվում առաջնության եզրափակիչ փուլում, քանի որ բոլոր թիմերն էլ կպայքարեն առաջին տեղի համար», - եզրակացրեց Վարդան Մինասյանը:
Նշենք, որ այս հաղթանակից հետո «Արարատ-Արմենիան» վաստակեց 30 միավոր և հավասարվեց առաջին տեղում գտնվող «Ալաշկերտին»: «Արարատը» վաստակած 27 միավորով մնաց 5-րդ հորիզոնականում:

В финальном этапе турнира ждет интересный эпилог: Вардан Минасян
Поддержи А1+!Главный тренер чемпиона Армении «Арарата-Армении» Вардан Минасян так прокомментировал победу «Арарата», которую он одержал на выездном матче с «Араратом» в 16-м туре чемпионата.
«Матч можно разделить на две части. В первом тайме команда действовала абсолютном правильно и выполнила стоящую перед собой задачу, а во втором игра у нас не пошла. Наверное, на футболистов повлиял крупный счет первой половины (3:0). Мы не ставили специальной цели быстро забить гол, однако распорядились футболистам с начала игры совершать передачи насколько возможно из глубины», - отметил главный тренер.
На вопрос «А1+», какое впечатление оставил «Арарат», и в состоянии ли команда бороться за звание чемпиона, Вардан Минасян сказал:
«Во время зимних каникул мы следили за трансфертами команд. Все совершили хорошие приобретения. Думаю, нас ждет интересный эпилог на заключительном этапе чемпионата, поскольку все команды будут бороться за первое место», - заключил Вардан Минасян.
Отметим, что после этой победы «Арарат-Армения» заработал 30 очков и сравнялся с находящимся на первом месте «Алашкертом». «Арарат» с 27 заработанными очками остался на 5-й строке.