Երազում էիք ՀՀԿ-ի գրկում տաքուկ տեղ ունենալ, չստացվեց․ Սամսոնյանը՝ Պապոյանին (տեսանյութ)
Սոցիալական հարթակներում կան «դուխով» մարդիկ, ովքեր վիրավորում են քաղաքական հայացքներ ունեցող մարդկանց, ատելության խոսք են տարածում, բռնության կոչեր են հնչեցնում։ Զարմանալին այն էր, որ այդ «դուխով» մարդկանց խրախուսում է նաև իշխանությունը։ ԱԺ ամբիոնից հայտարարեց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Անի Սամսոնյանը՝ անդրադառնալով Քրեական օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին նախագծին, որով առաջարկվում է քրեականացնել բռնության քարոզը։
«Օրինակ՝ երբ ինձ իմ քաղաքական հայացքների համար վիրավորում են, ատելության խոսք են տարածում, բռնության կոչեր են անում, թե դրա կարմիր մազերը պետք է կտրել, դա դուր է գալիս իշխանության ներկայացուցիչներին»,- նշեց ԼՀԿ-ական պատգամավորը։
Անի Սամսոնյանն անդրադարձավ նաև «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Պապոյանի ելույթին, որում նա մեղադրանքներ էր հնչեցրել ԼՀԿ-ի հասցեին։
«Եթե ԱԺ փոխխոսնակ Ալեն Սիմոնյանն այստեղ լիներ, կասեր՝ պարոն Պապոյան, ամբիոնը մի՛ ծռեք, Ձեզ կարգին պահեք։ Այն, որ դուք ամաչում եք Ձեր Հանրապետական անցյալի համար, մենք դրանում մեղավոր չենք։ Երբ Էդմոն Մարուքյանը հաղթում էր ՀՀԿ թեկնածուին, Դուք երազում էիք ՀՀԿ-ի գրկում տաքուկ տեղ ունենալ, չստացվեց։ Հիմա Դուք հեղափոխության գրկում եք տաքանում։ Հասկանում եմ Ձեզ, Դուք Հռոմի պապից ավելի կաթոլիկ երևալու խնդիր ունեք, բայց գոնե տարրական ինքնասիրություն ունեցեք Ձեր անցյալի նկատմամբ»,- ասաց նա։

Вы мечтали иметь теплое местечко в объятьях РПА, не получилось: Самсонян - Папояну (видео)
Поддержи А1+!В социальных сетях есть люди «с духом», которые оскорбляют людей, имеющих политические взгляды, распространяют речи ненависти, призывают к насилию. Удивительно то, что этих людей «с духом» поощряет и власть. Заявила с кафедры НС депутат от фракции «Светлая Армения» Ани Самсонян, обратившись к проекту о внесении поправок в Уголовный кодекс, которым предлагается криминализировать пропаганду насилия.
«К примеру, когда меня оскорбляют за мои политические взгляды, распространяют речи ненависти, призывают к насилию, что нужно сломать ее красные волосы, то нравится представителям власти», - отметила депутат от ПСА.
Ани Самсонян обратилась к выступлению депутата от фракции «Мой шаг» Геворга Папояна, в котором он озвучил обвинения в адрес ПСА.
«Если бы здесь был вице-спикер НС Ален Симонян, сказал бы: господин Папоян, не кривите кафедру, ведите себя прилично. Да, вам стыдно за Ваше Республиканское прошлое, мы в этом не виноваты. Когда Эдмон Марукян одерживал победу над кандидатом от РПА, Вы мечтали иметь теплое местечко в объятьях РПА – не получилось. Сейчас Вы греетесь в объятьях революции. Понимаю Вас, у Вас есть задача казаться большим католиком, чем Папа Римский, но хотя бы имейте элементарное самоуважение по отношению к Вашему прошлому», - сказала она.