Հովիկ Աղազարյանն առաջարկում է ռիսկի խմբի անձանց արգելել տնից դուրս գալ (տեսանյութ)
Ազգային ժողովում 20 րոպե ընդմիջումից հետո քվորում ապահովվեց։ Մինչ օրակարգի հարցերին անցնելը՝ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանը առաջարկություն արեց։
«Արդյոք նպատակահարմար չէ՞ մեծահասակներին և խրոնիկական հիվանդություն ունեցողներին տնից դուրս գալը արգելել։ Եվ մյուս առումներով կյանքը բնականոն հուն կմտնի»,- ասաց Հովիկ Աղազարյանն ու դադարեցրեց խոսքը, որովհետև պատգամավորները զուգահեռ խոսում էին։
Պարոն Աղազարյանը Արդարադատության նախարարին հարցրեց, թե լսո՞ւմ է, վերջինս էլ ասաց՝ չէ, չի լսվում։ Խորհրդարանականները սկսեցին ծիծաղել։ Պատգամավորը շարունակեց ելույթն ու նշեց, թե նպատակահարմա՞ր է մեծ քաղաքներում, մասնավորապես՝ Երևանում հասարակական սննդի կետեր ստեղծեն և այսպես կոչված օրավարձով ապրող անձանց, որոնք այսօր դժվարություն ունեն իրենց ընտանիքներին կերակրելու հարցում, անվճար սնունդ մատուցեն։
Հովիկ Աղազարյանն, իհարկե նշեց, որ դա գուցե վտանգավոր լինի, բայց այնուամենայնիվ կարևոր համարեց։ Նախարար Ռուստամ Բադասյանն ի պատասխան առաջին հարցի ասաց, որ այդ հարցերը պարետատան ուշադրության կենտրոնում են։ Ինչ վերաբերում է սննդի կենտրոններ ստեղծելուն, Ռուստամ Բադասյանն առաջարկեց ձեռնպահ մնալ՝ նկատի ունենալով համաճարակի տարածման տեմպերը։

Овик Агазарян предлагает запретить выходить из дома лицам из группы риска (видео)
После 20-минутного перерыва в Национальном собрании был обеспечен кворум. Прежде чем перейти к вопросам повестки дня депутат от фракции «Мой шаг» Овик Агазарян сделал предложение.
«Не целесообразно ли запретить пожилым и людям с хроническими заболеваниями выходить из дома? И в остальном жизнь войдет в нормальное русло»,- сказал Овик Агазарян и прервал свою речь, потому что депутаты параллельно разговаривали.
Господин Агазарян спросил министра юстиции, слушает ли он, последний ответил: нет, не слышно. Парламентарии начали смеяться. Депутат продолжил выступление и отметил, что нецелесообразно ли создать в больших городах, в частности, в Ереване, пункты общественного питания и так называемым лицам, живущим на подневную плату, у которых сегодня есть трудности в вопросе пропитания семьи, предоставлять бесплатную еду.
Овик Агазарян, конечно, отметил, что это может быть опасным, но, тем не менее, счел важным. Министр Рустам Бадастян в ответ на первый вопрос сказал, что эти вопросы находятся в центре внимания комендатуры. Касательно создания центров питания, Рустам Бадасян предложил воздержаться, имея в виду темпы распространения эпидемии.