Փորձ է արվում լռեցնել ընդդիմախոսներին. Արթուր Վանեցյան (տեսանյութ)
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանում ընթանում է «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար և համանուն կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանին կալանավորելու ԱԱԾ քննիչի միջնորդության վերաբերյալ դատական նիստը։
Դատարանի բակում են «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը, «Մեկ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Արթուր Ղազինյանը, ՀՅԴ Գերագույն մարմնի անդամ, ՀՅԴ մասնագիտական, ոլորտային հանձնախմբերի համակարգող Արծվիկ Մինասյանը, այլ գործիչներ, Գագիկ Ծառուկյանի աջակիցները։
«Այսօր մենք գտնվում ենք այստեղ քաղաքական համերաշխություն հայտնելու նպատակով։ Երեկ մեր կողմից տարածած հայտարարության մեջ ամբողջովին գնահատականները տրված են»,- նշեց Վանեցյանը։
Ծառուկյանի դեմ հարուցված գործը, Վանեցյանի գնահատմամբ, ունի քաղաքական ուղղվածություն, փորձ է արվում քաղաքական ընդդիմախոսներին լռեցնելու։ «Եվ Գլխավոր դատախազը, որ ներկայացրեց մեղադրանքները, որևէ կերպ չկարողացավ համոզել թե՛ հանրությանը, թե՛ ինձ, որ մեղադրանքը հիմնավոր է։ Այն հիմքերը, որ ներկայացրել են հանրությանը, որ հասանելի են բոլորիս, հիմք են տալիս ենթադրելու, որ այստեղ չկան հիմնավոր ապացույցներ, չկա ուղիղ ցուցմունք, այդ հարցին չպատասխանեց Գլխավոր դատախազը»,- ընդգծեց Վանեցյանը։

Делается попытка заставить оппонентов замолчать: Артур Ванецян (видео)
В суде общей юрисдикции города Еревана проходит судебное заседание о ходатайстве следователя СНБ касательно ареста лидера фракции «Процветающая Армения» и председателя одноименной партии Гагика Царукяна.
Во дворе суда находятся председатель партии «Айреник» Артур Ванецян, председатель партии «Одна Армения» Артур Казинян, член Верховного органа АРФД, координатор профессиональных, отраслевых комитетов АРФД Арцвик Минасян, прочие деятели, сторонники Гагика Царукяна.
«Сегодня мы находимся здесь с целью нахождения политической солидарности. В распространенном нами вчера заявлении мы полностью дали оценки», - отметил Ванецян.
Возбужденное против Царукяна дело, по оценке Ванецяна, имеет политическую направленность, делается попытка заставить замолчать политических оппонентов. «И Генеральный прокурор, который представил обвинения, никоим образом не смог убедить и общественность, и меня, что обвинение обосновано. Основания, которые были представлены общественности, доступные всем нам, дают основания предположить, что здесь нет обоснованных доказательств, нет прямого показания, Генеральный прокурор не ответил на этот вопрос», - подчеркнул Ванецян.