Ծառուկյանը դուրս եկավ դատարանից, փաստաբանը մանրամասներ ներկայացրեց (տեսանյութ)
Նիստը կշարունակվի վաղն առավոտյան: ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը քիչ առաջ դուրս եկավ դատարանի շենքից: Լրագրողի հարցին, որ իրեն առնչվող այլ քրեական գործեր կան, որոնց մասին հաղորդագրություն է տարածել ԱԱԾ-ն, ի՞նչ մեկնաբանություններ ունի այդ առիթով,  Գագիկ Ծառուկյանը կրկին նշեց, որ դրանք շինծու գործեր են. «Սա քաղաքական սարքած գործ է։ Հունիսի 5-ի հետ կապված, որ ես հայտարարել եմ, տեսնելով երկրի, տնտեսության վիճակը»:
Իր տան խուզարկությունից հետո, լրագրողների հետ զրույցում Գագիկ Ծառուկյանն ասել էր, որ իրեն առաջարկ է եղել, ինչպես 2015-ին, այնպես էլ հիմա, որը ինքը մերժել է:
Լրագրողներից մեկի հարցին`ի՞նչ է իրեն առաջարկել Նիկոլ Փաշինյանը, Գագիկ Ծառուկյանը հստակ ոչինչ չասաց: Միայն ասաց, որ ինքը իր անձական շահի հետեւից երբեք չի գնացել ու չի գնալու. «Հիմնական խնդիրը, ես ինչ-որ ներկայացրել եմ եւ իմ խոսքը պահում եմ`անկախ ճնշումներից, միեւնույն ա արդարությունը իր տեղն ունենալու ա ու սխալ որոշում կայացնողները լիարժեք դրա համար պատասխան են տալու: Միայն այս գործի համար, դու պատկերացրա, հարյուր քանի հատ քննիչ, սա տեռո՞ր ա, բայց որեւիցե մեկը չկա, որ ասի` Ծառուկյանը կապ ունի, որ Ծառուկյանը գումար ա տվել: Դեպքը կատարվել ա ինչ-որ Վազգեն Պողոսյանին ստուգելով: Էդ գործը փետրվարի 4-ին եղել ա, պրծել ա. ոչ մի քննություն, ոչ մի ասենք ձերբակալություն չի եղել ու իմ ելույթից հետո, անմիջապես, 120 հատ քննիչներ, տվյալ գործով սաղ խառնվել են ու ասում են…»:

Царукян вышел из суда, адвокат представил подробности (видео)
Заседание продолжится завтра утром. Председатель ППА Гагик Царукян недавно вышел из здания суда. На вопрос журналиста, есть ли другие связанные с ним уголовные дела, сообщение о которых распространила СНБ, какие комментарии у него есть по этому поводу, Гагик Царукян вновь отметил, что это – сфабрикованные дела: «Это – политическое сфабрикованное дело. В связи с 5-м июня, когда я сделал заявление, видя состояние страны, экономики».
После обыска его дома, в беседе с журналистами Гагик Царукян сказал, что ему было сделано предложение, как в 2015-м, так и сейчас, которое он отклонил.
На вопрос одного из журналистов, что ему предложил Никол Пашинян, Гагик Царукян не дал конкретного ответа. Только сказал, что он никогда не шел и не будет идти за личным интересом: «Основная проблема, то, что я представил и я держу свое слово, независимо от давления, все равно справедливость найдет свое место и те, кто принимают неверные решения, в полной мере ответят за это.  Только для этого дела, представь себе, свыше сотни следователей, это террор? Но нет никого, кто сказал бы, что связано с Царукяном, Царукян дал деньги. Случай был при проверке какого-то Вазгена Погосяна. Это дело было 4-го февраля, кончилось, никакого расследования, никакого скажем ареста не было и после моего выступления, сразу, 120 следователей, все сразу занялись этим делом и говорят…».