Վահե Գրիգորյանը հլու-հնազանդ ենթարկվում է բռնապետական հակումներ ունեցող ղեկավարին. Ա․ Իշխանյան (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԻրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանն այսօր Սահմանադրական դատարանի դիմաց խաղաղ ակցիա իրականացնող իրավապաշտպանների թվում էր։
«Տեղեկություն ստացա, որ այսօր լինելու է խաղաղ ակցիա` ի պաշտպանություն ՍԴ-ի, դրա համար եկա»,- ասաց նա։
Նրա խոսքով բիրտ ուժը հաղթեց իրավական մտքին, իսկ այդ բիրտ ուժի դեմ պայքարի դուրս եկան ոչ թե քաղաքական ուժերը, այլ իրավաբանները, մինչդեռ այդ ամենի թիկունքում պետք է կանգնեին այն քաղաքական ուժերը, որոնք հռչակել են ժողովրդավարություն, լիբերալիզմ, իրավական պետություն։
«Մենք գնում ենք պետական կառույցների կործանման, որը բերելու է պետության կործանում»,- ասաց նա: Իշխանյանը նաև հայտարարեց, որ Վահե Գրիգորյանը իրավաբան չէ, քաղաքական գործիչ է և հլու-հնազանդ ենթարկվում է բռնապետության հակում ունեցող ղեկավարին։

Вагэ Григорян молча и покорно подчиняется руководителю с тираническими наклонностями: А. Ишханян (видео)
Поддержи А1+!Правозащитник Аветик Ишханян сегодня был в числе правозащитников, проводивших мирную акцию напротив Конституционного суда.
«Я получил информацию, что сегодня будет мирная акция в защиту КС, поэтому пришел», - сказал он.
По его словам, грубая сила победила правовую мысль, а на борьбу против этой грубой силы вышли не политические силы, а юристы, между тем за всем этим должны были стоять те политические силы, которые провозгласили демократию, либерализм, правовое государство.
«Мы идем к краху государственных институтов, что приведет к краху государства», - сказал он. Ишханян также заявил, что Вагэ Григорян – не юрист, он политический деятель и молча и покорно подчиняется руководителю с тираническими наклонностями.