Արմեն Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել ԿԲ նախագահի հետ (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահ Մարտին Գալստյանի հետ:
Նախագահ Սարգսյանը նախ շնորհավորել է Մարտին Գալստյանին՝ պատասխանատու պաշտոնում ընտրվելու առթիվ և հետագա հաջողություններ մաղթել աշխատանքային գործունեության մեջ:
Զրուցակիցները մասնավորապես մտքեր են փոխանակել համավարակի հետևանքով միջազգային ֆինանսական շուկաներում կատարվող փոփոխությունների, մեր երկրում դրանց հնարավոր ազդեցությունների շուրջ, անդրադարձել համավարակի տնտեսական հետևանքներին և դրանց հաղթահարմանն ուղղված միջոցառումներին:
Կենտրոնական բանկի նախագահը տեղեկություններ է ներկայացրել իր ղեկավարած գերատեսչության ընթացիկ գործունեության և ծրագրված աշխատանքների մասին:

Армен Саркисян встретился с председателем ЦБ (видео)
Президент Республики Армения Армен Саркисян встретился с руководителем Центрального банка Армении Мартином Галстяном.
Армен Саркисян сначала поздравил Мартина Галстяна с избранием на ответственную должность и пожелал ему дальнейших успехов в работе.
В частности, собеседники обменялись мнениями о происходящих из-за пандемии изменениях на международных финансовых рынках, их возможных влияниях на нашу страну, коснулись экономических последствий пандемии и принятых мер по их преодолению.
Председатель Центрального банка представил информацию о текущей деятельности и планируемых мероприятиях возглавляемого ведомства.