Խնդիր չենք ունենալու և՛ բովանդակային, և՛ մարդաշատ հանրահավաք անցկացնելու հարցում․ Իվետա Տոնոյան (տեսանյութ)
«Մարզային հանդիպումների ավարտից հետո ուրվագծվելու է հանրահավաքի օրակարգը»,-այս մասին «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց ԱԺ ԲՀԿ պատգամավոր Իվետա Տոնոյանը։
Վերջինս ընդգծեց՝ նախորդ հանդիպումներց պարզ է դարձել, որ հանրության մեծ մասը մտահոգված է կրթական նոր չափորոշիչներով․
«Հանրահավաքում ներկայացված են լինելու հանրապետության բոլոր մարզերում հնչեցված մտահոգությունները»։
Իվետա Տոնոյանը պնդեց՝ իշխանափոխության պահանջի վերաբերյալ իրենց օրակարգը նույնն է․
«Մեր գործողություններում և մեր պահանջներում որևէ բան չի փոխվել։ Մենք ասել ենք ու շարունակում ենք կրկնել, որ կառավարության 100 տոկոսի փոփոխության անհրաժեշտությունը հասունացած է մեր երկրում»։
Մեր դիտարկմանն ի պատասխան, թե իշխանական պատգամավորները քննադատություններ են հնչեցնում, թե ԲՀԿ-ի հանրահավաքին մասնակցելու են միայն Գագիկ Ծառուկյանի աշխատակիցները, Տոնոյանը խորհուրդ տվեց իշխանական գործընկերներին գուշակություններով չզբաղվել․
«ԲՀԿ-ն հանրային շատ մեծ աջակցություն է վայելում, և մենք առավել քան վստահ ենք, որևէ դեպքում մենք խնդիր չենք ունենալու և՛ բովանդակային , և՛ մարդաշատ հանրահավաք անցկացնելու հարցում»։
Տոնոյանը չբացառեց, որ առաջիկայում բացի ՀՅԴ-ից և «Հայրենիք»-ից՝ կհամագործակցեն նաև այլ քաղաքական ուժերի հետ։
Մեր հարցին, թե, օրինակ, Ռոբերտ Քոչարյանի հետ ընդհանուր օրակարգ տեսնում են, Տոնոյանն արձագանքեց, որ այս պահին նման քննարկում կամ համգործակցության հեռանկար չունեն։

У нас не будет проблем с проведением содержательного и многолюдного митинга: Иветта Тоноян (видео)
Поддержи А1+!«После окончания встреч в регионах будет намечена повестка митинга», - сообщила депутат НС от ППА Иветта Тоноян в беседе с «А1+».
Последняя подчеркнула: из предыдущих встреч стало ясно, что большая часть общественности обеспокоена новыми образовательными критериями:
«На митинге будут представлены обеспокоенности, прозвучавшие во всех регионах республики».
Иветта Тоноян утверждает: их повестка касательно требования смены власти не изменилась:
«В наших действиях и в наших требованиях ничего не изменилось. Мы говорили и продолжаем повторять, что в нашей стране назрела необходимости смены 100% правительства».
В ответ на наше наблюдение, что по словам депутатов от власти, в митинге ППА примут участие только сотрудники Гагика Царукяна, Тоноян посоветовала своим коллегам из власти не заниматься гаданием:
«ППА пользуется очень большой общественной поддержкой, и мы более чем уверены, в любом случае у нас не будет проблем с проведением содержательного и многолюдного митинга».
Тоноян не исключила, что в ближайшее время они будут сотрудничать и с другими политическими силами, помимо АРФД и «Родины».
На наш вопрос, видят ли они общую повестку, скажем, с Робертом Кочаряном, Тоноян ответила, что на данный момент подобного обсуждения или перспективы сотрудничества у них нет.