Ինչ խոստում է տվել վարչապետը ՌԴ մեկնող քաղաքացիներին (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՌուսաստան մեկնել ցանկացող քաղաքացիները հացադուլ են անում կառավարության շենքի դիմաց։ Նրանք պահանջում են կամ ցամաքային կամ օդային ճանապարհով թույլատրել երկու հարյուր քաղաքացիների մուտքը Ռուսաստան։
Քաղաքացիներին այսօր ընդունել է վարչապետը և խոստացել, որ հարցը կքննարկվի հոկտեմբերի 9-ին Երեւանում կայանալիք Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստում։
Նրանց համար թեև ողջունելի է, որ վարչապետն ընդունել է իրենց, սակայն շարունակելու են հացադուլը մինչև իրենց մեկնման հստակ ժամկետներ չնշվեն։
Իսկ մինչ այդ քաղաքացիներին օգնության ձեռք է մեկնում ռուսաստանաբնակ բարերարը, ով առաջարկում է աշխատանք և կացություն, մինչ խնդրի կարգավորումը։

Что премьер-министр пообещал гражданам, выезжающим в РФ? (видео)
Граждане, желающие выехать в Россию, проводят голодовку напротив здания правительства. Они требуют разрешить въезд двухсот граждан в Россию наземным или воздушным путем.
Граждан сегодня принял премьер-министр и пообещал, что вопрос будет обсуждаться на заседании Евразийского межправительственного совета, который состоится в Ереване 9-го октября.
Несмотря на то, что они приветствуют тот факт, что премьер их принял, однако продолжат голодовку, пока не укажут конкретные сроки их выезда.
А пока этим гражданам протягивает руку проживающий в России благотворитель, предлагающий работу и жилье до урегулирования проблемы.