Նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Արմեն Ռուստամյանի և Արծվիկ Մինասյանի հետ (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՔաղաքական ուժերի հետ իր նախաձեռնած քաղաքական խորհրդակցությունների շրջանակում Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպել է ՀՅԴ Բյուրոյի անդամ Արմեն Ռուստամյանի և ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի անդամ Արծվիկ Մինասյանի հետ:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել երկրում ստեղծված ներկա իրավիճակին, մասնավորապես՝ ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման վերաբերյալ Հայաստանի վարչապետի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի նախագահների ստորագրած հայտարարությանն ու դրա դրույթներին:
Հիմնական պատասխանատու համարելով գործող իշխանություններին՝ ՀՅԴ ներկայացուցիչներն իրենց անհանգստությունն ու մտահոգությունն են արտահայտել առկա ռիսկերի վերաբերյալ, ներկայացրել ստեղծված իրավիճակի հաղթահարման իրենց տեսլականը:
Ընդգծվել է, որ ղարաբաղյան հակամարտության՝ որպես համազգային նշանակության հարցի կարգավորման շուրջ պետք է լինի համազգային կոնսենսուս։
Նախագահ Սարգսյանը ընդգծել է երկրի կայունության պահպանման, հասարակական համերաշխության և միասնականության կարևորությունը:

Президент Армен Саркисян встретился с Арменом Рустамяном и Арцвиком Минасяном (видео)
В рамках политических консультаций с политическими силами президент Армен Саркисян 10 ноября встретился с членом Бюро АРФД Арменом Рустамяном и членом Верховного совета АРФД Арцвиком Минасяном.
На встрече была обсуждена текущая ситуация в стране, в частности, заявление, подписанное премьер-министром Армении, президентами России и Азербайджана по урегулированию карабахского конфликта и его положениям.
Возложив основную ответственность на действующие власти, представители АРФД выразили озабоченность существующими рисками и представили свое видение выхода из сложившейся ситуации.
Было подчеркнуто, что должен быть общенациональный консенсус по урегулированию карабахского конфликта как проблеме общегосударственного значения.
Президент Саркисян подчеркнул важность сохранения стабильности, общественной солидарности и единства страны.