Նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Վահրամ Բաղդասարյանի, Էդուարդ Շարմազանովի և Հայկ Մամիջանյանի հետ (տեսանյութ)
Քաղաքական ուժերի հետ իր նախաձեռնած քաղաքական խորհրդակցությունների շրջանակում նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպում է ունեցել Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության գործադիր մարմնի անդամներ Վահրամ Բաղդասարյանի, Էդուարդ Շարմազանովի և ՀՀԿ երիտասարդական կազմակերպության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանի հետ:
Հանդիպմանը մասնավորապես անդրադարձ է կատարվել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում կրակի և բոլոր ռազմական գործողությունների լիակատար դադարեցման վերաբերյալ Հայաստանի վարչապետի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի նախագահների ստորագրած հայտարարությանն ու դրա դրույթներին:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանն ասել է, որ համազգային նշանակություն ունեցող ցանկացած հարցի լուծման պարագայում, ինչպիսին նաև ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորումն է, կարևոր է համազգային կոնսենսուսը:
ՀՀԿ ներկայացուցիչները ներկայացրել են իրենց տեսակետները հիշյալ հայտարարության տեքստի և դրա հետագա գործողության, առկա ռիսկերի վերաբերյալ, ինչպես նաև մտահոգություն հայտնել երկրում ստեղծված իրավիճակի շուրջ՝ հանդես գալով նաև որոշակի առաջարկներով:

Армен Саркисян встретился с Ваграмом Багдасаряном, Эдуардом Шармазановым и Айком Мамиджаняном (видео)
В рамках политических консультаций с политическими силами президент Армении Армен Саркисян сегодня встретился с членами исполнительного органа Республиканской партии Армении Ваграмом Багдасаряном, Эдуардом Шармазановым и руководителем молодежной организации РПА Айком Мамиджаняном.
На встрече были затронуты последние события в рамках нагорно-карабахского конфликта, в частности, заявление премьер-министра Армении, президентов России и Азербайджана о полном прекращении всех боевых действий в зоне нагорно-карабахского конфликта.
Президент Армен Саркисян отметил, что в случае решения какого-либо вопроса общенациональной важности, каким является урегулирование карабахского конфликта, важно достижение национального консенсуса.
Представители РПА представили свое мнение о тексте заявления и его дальнейшем действии, существующих рисках, а также выразили озабоченность ситуацией в стране, представили ряд предложений.