Նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել է «Ժառանգություն» կուսակցության ղեկավարներին (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀասարակական-քաղաքական ուժերի հետ խորհրդակցությունների շրջանակում Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է «Ժառանգություն» կուսակցության վարչության նախագահ Նարինե Դիլբարյանին և կուսակցության վարչության անդամ Անդրանիկ Գրիգորյանին:
Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել ներկա իրավիճակի, ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման վերջին զարգացումների շուրջ՝ մասնավորապես անդրադառնալով Ռուսաստանի և Ադրբեջանի նախագահների հետ Հայաստանի վարչապետի ստորագրած եռակողմ փաստաղթղթին:
Մտահոգություն է հայտնվել ստեղծված իրավիճակի առնչությամբ՝ այդ համատեքստում ընդգծելով միասնության և համերաշխության, ինչպես նաև ներքաղաքական կայունության պահպանման կարևորությունը:

Президент Армении Армен Саркисян встретился с представителями партии «Наследие» (видео)
В рамках консультаций с общественно-политическими силами президент Армении Армен Саркисян 10 ноября принял председателя правления партии «Наследие» Нарине Дилбарян и члена правления партии Андраника Григоряна.
На встрече состоялся обмен мнениями о текущей ситуации,  последних развитиях в рамках нагорно-карабахского конфликта, в частности, заявлении премьер-министра Армении, президентов России и Азербайджана о полном прекращении всех боевых действий в зоне нагорно-карабахского конфликта.
Была выражена озабоченность сложившейся ситуацией, в этом контексте была подчеркнута важность единства и солидарности, а также сохранения внутриполитической стабильности.