Պատրաստ եմ ուղիղ նայել մարդկանց աչքերի մեջ, ովքեր կփորձեն ինձ հետ աշխատանք տանել․իշխանական պատգամավոր (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԴեռ հարց է՝ ով է հրապարակում գիշերել և ով չի գիշերել, պետք է գնալ և ստուգել՝ իրենց ընդդիմադիր կուսակցություն համարող կառույցների լիդերներից որոնք են ամբողջ գիշեը անցկացնել այնտեղ՝ իրենց բերած քաղաքացիների կողքին։ Այս մասին «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասում է ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Արուսյակ Ջուլհակյանը։
Ինչ վերաբերում է ընդդիմադիրների պահանջին, որ իշխանական պատգամավորները պետք է գնան և ստեղծված իրավիճակը քննարկեն իրենց հետ, Ջուլհակյանն ասում է՝ մեր տեղը Խորհրդարանում է․
«Եթե իրենք ուզում են քաղաքական երկխոսություն, ինչում ես կասկածում եմ, ապա քաղաքական երկխոսությունների վայրը այստեղ է, առնվազն մեկ ուժ, որը այնտեղ իբրև թե գիշերում է, կարող է գալ այստեղ և քաղաքական երկխոսություն ծավալել»,-ասում է պատգամավորն ու հավելում, որ կասկածելի ծագում ունեցող ուժերի հետ չեն պատրաստվում քննարկման գնալ․
«Իրենց սիրելի ֆորմատով պալատական հեղաշրջում չի լինելու, և իրենք հերթական անգամ ժողովրդից չեն խլելու իշխանությունը և միմյանց մեջ իշխանության բաշխում չեն կատարելու»։
Իշխանական պատգամավորն ասում է՝ պատրաստ են քննարկել արտահերթ ընտրությունների գնալու ժամանակը, հնարավորությունները, այլ օրակարգ չունեն, իսկ վարչապետի հրաժարականի նախապայմանը մերժված է արմատներից։
Պատգամավորը նաև հավելեց՝ ընդդիմադիր ամբիոնից իրենց անունները հատուկ հնչեցնելու կարիք չկար, այդ ցանկը և պատգամավորների կոնտակտային տվյալները հրապարակված են․
«Ես պատրաստ եմ ուղիղ նայել այն մարդկանց աչքերի մեջ, ովքեր կփորձեն ինձ հետ աշխատանքներ տանել, կտեսնենք՝ ով ում հետ աշխատանք կտանի»։
Պատգամավորը վստահեցնում է ժողովրդից իրենց ուղղված միայն դրական ազդակներ են ստանում․
«Ասում են՝ երկիրը չթողնեք նախկին թալանչիներին, մեզ միայնակ չթողնեք, այդ դեպքում մենք կհամարենք, որ դուք դավաճան եք, կոշտ եղեք, վերջացրեք թավիշը, վերջապես հեղափոխության խոստումներն առ այն, որ պետք է բոլոր թալանչիները պատասխանատվության ենթարկվեն, հանցավոր կլանը պետք է ենթարկվի պատասխանատվության, իրագործեք, ես այս ազդակներն եմ ստանում»։

Я готова прямо смотреть в глаза людям, которые попытаются проводить со мной работу: депутат от власти (видео)
Это ещё вопрос, кто ночевал на площади и кто не ночевал, нужно пойти и проверить, кто из лидеров структур, считающих себя оппозиционной партией, провели всю ночь там, рядом с приведёнными ими гражданами. Об этом в беседе с «А1+» говорит депутат НС РА от фракции «Мой шаг»  Арусян Джулханян.
Касательно требования оппозиционеров, что депутаты от власти должны пойти и обсудить сложившуюся ситуацию с ними, Джулхакян говорит: наше место в Парламенте:
«Если они хотят политического диалога, в чём я сомневаюсь, место политических дисскусий - здесь, как минимум одна сила, которая там якобы ночует, может прийти сюда и развернуть политический диалог»,- говорит депутат и добавляет, что они не собираются идти на обсуждение с силами сомнительного происхождения:
«В любимом им формате дворцового переворота не будет, и они в очередной раз не отнимут власть у народа и не распределят власть между собою».
Депутат от власти говорит: они готовы обсудить время, возможности внеочередных выборов, другой повестки у них нет, а предусловие отставки премьер-министра отклонено на корню.
Депутат также добавила: нет нужды озвучивать их имена с оппозиционной трибуны, этот список и контактные данные депутатов опубликованы:
«Я готова прямо смотреть в глаза людям, которые попытаются проводить со мной работу, посмотрим, кто с кем проведёт работу».
Депутат заверяет: они получают от народа только позитивные сигналы:
«Говорят: не оставляйте страну прежним грабитилям, не оставляйте нас одних, в этом случае мы будем считать, что вы - предатели, будьте жёсткими, прекратите бархат,  наконец реализуйте обещания революции, что все грабители должны быть привлечены к ответственности, преступный клан должен быть привлечён к ответственности, мы получаем эти сигналы».