Նախագահ Սարգսյանը հանդիպել է «Ժառանգություն» կուսակցության ներկայացուցիչների հետ (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը, իր նախաձեռնած խորհրդարանական և արտախորհրդարանական քաղաքական ուժերի հետ քննարկումների շրջանակում, այսօր հանդիպել է «Ժառանգություն» կուսակցության վարչության նախագահ Նարինե Դիլբարյանի և կուսակցության խոսնակ Ռշտուն Մարտիրոսյանի հետ։
Հանդիպմանը քննարկվել են երկրում ստեղծված իրավիճակը, այն հանգուցալուծելու և ներքաղաքական ճգնաժամը հաղթահարելու ուղիները:
Նարինե Դիլբարյանը ներկայացրել է իրենց մոտեցումներն ու առաջարկությունները՝ նշելով, որ «ժառանգությունը» ճգնաժամի հանգուցալուծման համար կարևորում է մինչև արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացումն արհեստավարժների անցումային կառավարության ձևավորումը և սահմանադրական փոփոխությունների, նոր ընտրական օրենսգրքի ընդունման խնդիրները, ինչպես նաև ընդգծել է Հանրապետության նախագահի ինստիտուտի դերը՝ որպես փոխըմբռնման ու երկխոսության հարթակ:

Президент Саркисян провел встречу с представителями партии «Наследие» (видео)
В рамках инициированных им обсуждений с парламентскими и внепарламентскими политическими силами президент Республики Армении Армен Саркисян сегодня встретился с председателем правления партии «Наследие» Нарине Дилбарян и спикером партии Рштуном Мартиросяном.
На встрече обсуждались сложившаяся в стране ситуация и пути преодоления внутриполитического кризиса.
Нарине Дилбарян представила свои подходы и предложения, отметив, что партия «Наследие» считает, что до проведения внеочередных парламентских выборов должно быть сформировано переходное правительство технократов и необходимы конституционные изменения и новый Избирательный кодекс. Она также подчеркнула роль института президента в качестве площадки взаимопонимания и диалога.