Կասկած չունեմ, որ ՌԴ-ն այսօր Պապիկյանի առջև կդնի Դոնբաս խաղաղապահներ մտցնելու հարցը․ Ս․Գրիգորյան (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Կասկած չունեմ, որ Ռուսաստանն այսօր Պապիկյանի առջև կդնի Դոնբաս խաղաղապահներ մտցնելու հարցը»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց քաղաքագետ Ստեփան Գրիգորյանը՝ անդրադառնալով այսօր սկսված ռուս-ուկրաինական պատերազմին։
Այսօր նաև ՌԴ է մեկնել Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը, և Ս․Գրիգորյանը համոզված է, որ այդ երկրի պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուն նրա առաջ դնելու է ՀԱՊԿ՝ այդ թվում նաև հայ խաղաղապահ ուժեր Դոնբաս ուղարկելու հարցը։
«Պատկերացրեք, որ համաձայնեց, և եթե անգամ փոքր կոնտինգենտ ուղարկեց, Արևմուտքը կասի, վերջ, չնեղանաք հայեր, ինչպես կուզեք, ապրեք։ Այդ պահին Ադրբեջանը կներխուժի Սյունիք, դա ժամերի հարց կլինի, և անգամ Թուրքիային չի հարցնի։ Իսկ Սյունիքը մեզ մոտ պահպանվեց Ֆրանսիայի, ԱՄՆ-ի, ԵՄ-ի և մասամբ Իրանի ջանքերով»,- ասում է Ս․Գրիգորյանը։

Не сомневаюсь, что сегодня Россия поднимет перед Папикяном вопрос ввода миротворцев на Донбасс: С. Григорян (видео)
«Не сомневаюсь, что сегодня Россия поднимет перед Папикяном вопрос ввода миротворцев на Донбасс»,- сказал в беседе с «А1+» политолог Степан Григорян, коснувшись начавшейся сегодня российско-украинской войны.
Сегодня также выехал в РФ министр обороны Армении Сурен Папикян, и С. Григорян уверен, что министр обороны этой страны Сергей Шойгу поднимет перед ним вопрос ввода на Донбасс миротворцев ОДКБ, в том числе армянских миротворческих сил.
«Представим, что согласился, и если даже отправит небольшой контингент, Запад скажет, всё, не обижайтесь армяне, как хотите, так и живите. В этот момент Азербайджан войдёт в Сюник, это будет вопрос нескольких часов, и даже Турцию не спросит. А Сюник сохранился в нашей стране благодаря усилиям Франции, США, Евросоюза и отчасти Ирана», - говорит С. Григорян.