Եթե իշխող ուժը փոխի իր առաջնորդին, կարելի է հանգիստ նստել և խոսել նրա հետ․ Վ․Հովհաննիսյան (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Այս պայքարը փուլերով է, առաջին փուլում հաջողվել է կոնսոլիդացնել ազգայնական ընտրազանգվածին, որն ամբողջ աշխարհում խիստ սահմանափակ է, տարբեր հաշվարկներով՝ 15 տոկոս։ Հետո գալու է մեկ այլ փուլ, որն ավելի լայն կոնսոլիդացիոն բանաձևեր է գտնելու։ Ինչով կհակադրի իշխանությունը, շատ կարևոր է։ Եթե իշխանությունը նոր առաջադրվող բանաձևերին կհակադրի կարմիր բերետավորներին, քրեական գործեր և «մեր դեմ խաղ չկա» կոնցեպտը, ապա երկիրը գնալու է շատ վատ ճանապարհով»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց «Այլընտրանքային նախագծեր խմբի հիմնադիր Վահե Հովհաննիսյանը՝ անդրադառնալով ընդդիմության պայքարին։
Վ․Հովհաննիսյանի ներկայացմամբ ընդդիմության պայքարի հաջորդ փուլում նոր գաղափարներ են լինելու, որոնք կհետաքրքրեն արդեն հասարակության ոչ ակտիվ հատվածին։ Եվ այդ ժամանակ պետք է հասկանալ մարդկանց սոցիալական հոգսերի օրակարգը։
Անդրադառնալով առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի այն հայտարարությանը, թե Սերժ Սարգսյանը, Ռոբերտ Քոչարյանն ու Ն․Փաշինյանը միասին պետք է գտնեն ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու ելքը, ասում է «եթե չլինի Ն․Փաշինյանը, և իշխող ուժը փոխի իր լիդերին, այդ դեպքում կարելի է հանգիստ նստել ու խոսել նրանց հետ»։

Если правящая сила сменит своего лидера, можно спокойно сесть и поговорить с ним: В. Ованнисян (видео)
Поддержи А1+!«Эта борьба поэтапная, на первом этапе удалось консолидировать националистический электорат, который во всём мире крайне ограничен, по разным подсчётам – 15%. Затем наступит другой этап, который найдёт более широкие консолидационные формулы. Что будет противопоставлено власти, очень важно. Если власти противопоставят новым выдвигаемым формулам красноберетчиков, уголовные дела и концепцию “против нас нет игры”, страна пойдёт по очень плохому пути», - сказал в беседе с «А1+» основатель группы «Альтернативные проекты» Ваге Ованнисян, коснувшись борьбы оппозиции.
По представлению В. Ованнисяна, на следующем этапе борьбы оппозиции будут новые идеи, которые заинтересуют уже неактивную часть общества. И тогда нужно понять повестку социальных забот людей.
Коснувшись заявления первого президента Левона Тер-Петросяна о том, что Серж Саркисян, Роберт Кочарян и Н. Пашинян должны вместе найти выход из сложившейся ситуации, говорит «если не будет Н. Пашинян, и правящая сила сменит своего лидера, в этом случае можно спокойно сесть и поговорить с ними».