Եթե մենք հանդիպեինք, դա շատ վատ առիթ կլիներ նրանց համար․ Թ․Ավետիսյան (տեսանյութ)
«Տո իրենք ո՞վ են, որ մեզ թողեն կամ չթողեն․ մենք երբ ուզենք, կվերադառնանք։ Ես պատգամավոր եմ, երբ ուզեմ, Ազգային ժողով գնալու եմ, երբ չուզեմ, չեմ գնալու»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Թադևոս Ավետիսյանը՝ անդրադառնալով հունիսի 3-ին նշանակված՝ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստին։
Վերջինս նաև հավելեց, որ իրենք խորհրդարան վերադառնալու են իրենց օրակարգով, իսկ դա «առանց Նիկոլ Հայաստանն է»։
«Եթե մենք հանդիպեինք ու այդ հարցերը քննարկեինք, դա շատ վատ առիթ էր լինելու իրենց համար»,- ասում է պատգամավորը։
Իշխան Սաղաթելյանն օրեր առաջ հայտարարել էր, որ «չի կարող լինել վարչապետ նա, ով նախկինում եղել է պաշտոնի, հարստացել է և հանրության մեջ վատ համբավ ունի»։ Ո՞վ է «Դիմադրություն» շարժման վարչապետի թեկնածուն՝ այն դեպքում, որ նրանց առաջնորդներից շատերի մասին չարաշահումների վերաբերյալ մեղադրանքներ են հնչել։

Если бы мы встретились, это был бы очень плохой повод для них: Т. Аветисян (видео)
Поддержи А1+!«Кто они такие, чтобы пускать или не пускать нас: когда мы захотим – вернёмся. Я – депутат, когда захочу, пойду в Национальное собрание, когда не захочу – не пойду», - сказал в беседе с «А1+» депутат от фракции «Армения» Тадевос Аветисян, коснувшись внеочередного заседания Национального собрания, назначенного на 3-е июня.
Последний также добавил, что они вернутся в парламент со своей повесткой дня и это – «Армения без Никола».
«Если бы мы встретились, это был бы очень плохой повод для них», - говорит депутат.
Ишхан Сагателян несколько дней назад заявил, что «не может быть премьер-министром тот, кто прежде занимал должность, обогатился и у кого плохая репутация в обществе». Кем в таком случае является кандидат в премьер-министра от движения «Сопротивления», когда относительно злоупотреблений многих из их лидеров прозвучали обвинения?