Իրենք չեն բացառում ռուսական դպրոցների բացումը, թուրքականինն էլ,ՆԱՏՕ մտնելն էլ․Արմեն Հովհաննիսյան (տեսանյութ)
Ե՛վ խորհրդարանական ընդդիմությունը, և՛ իշխանությունը որոշակիորեն բարձրացրեցին իրենց ռեյտինգը։ «Ա1+»-ի հետ հարցազրույցում այսպիսի կարծիք հայտնեց քաղաքական մեկնաբան Արմեն Հովհաննիսյանը։
Ըստ նրա՝ ընդդիմությունն իր աշխատանքի շնորհիվ ցույց տվեց, որ բազմաթիվ մարդիկ կան, ովքեր դժգոհ են իշխանությունից։ Քաղաքական մեկնաբանի գնահատմամբ, սակայն,  մյուս կողմից էլ շատերի մոտ դեռ պահպանվել է նախկինների վերադարձի վախը, որը նպաստեց նաև իշխանության վարկանիշի որոշակի բարձրացմանը։
Հովհաննիսյանն անդրադարձավ նաև Հայաստանում ռուսական դպրոցներ բացելու թեմային։ Նրա խոսքով՝ սովետական տարիներին ռուսական դպրոցներն իրենց քանակությամբ ավելի շատ էին, մինչդեռ դրանց կողքին գտնվող շատ հայկական դպրոցներ ցածր հաճախելիության պատճառով փակվեցին։
«Եթե Հայաստանի Հանրապետությունը չի ստանձնում հայերենի պահպանման, զարգացման և փոխանցման գործառույթը, ապա այս բարդ աշխարհում հայերենը օբյեկտիվորեն դատապարտված է»,- նկատում է նա։
«Ես ինքս ռուսական դպրոց եմ ավարտել, իմ ծնողներն էլ ինչ-որ փաստարկներ ունեին, երբ որ ինձ ռուսական դպրոց էին տալիս»,-ասում է բանախոսը և ավելացնում․ «Ես՝ Հովհաննիսյան Արմենս, դեմ եմ ցանկացած օտարալեզու դպրոցի՝ անգլերեն, պարսկերեն, թուրքերեն ֆրանսերեն․․․»,-ասում է նա։ Մանրամասները՝ տեսանյութում։

Они не исключают открытия русских школ, и турецких школ, и вхождение в НАТО: Армен Ованнисян (видео)
И парламентская оппозиция, и власти несколько повысили свой рейтинг. Такое мнение в беседе с «А1+» высказал политический комментатор Армен Ованнисян.
По его словам, оппозиция благодаря своей работе показала, что есть многочисленные люди, недовольные властями. По оценке политического комментатора, однако, с другой стороны, у многих ещё сохранился страх перед возвращением бывших, что способствовало также некоторому повышению рейтинга власти.
Ованнисян также коснулся темы открытия в Армении русских школ. По его словам, в советские годы, русских школ было больше, между тем находящиеся рядом с ними многие армянские школы из-за низкой посещаемости закрылись.
«Если  Республика Армения не берёт на себя функцию сохранения, развития и передачи армянского языка, в этом сложном мире армянский язык объективно обречён», - отмечает он.
«Я сам окончил русскую школу, у моих родителей были какие-то аргументы, когда они отдали меня в русскую школу», - говорит спикер и добавляет: «Я, Ованнисян Армен, против любой иноязычной школы – английской, персидской, турецкой, французской…», - говорит он. Подробности – в видеоматериале.