Կարծում եմ, ՌԴ-ն այստեղ փոխում է իր քաղաքական թիմին․ Ս․Բագրատյան (տեսանյութ)
«Կարծում եմ, Արթուր Վանեցյանն ուզում է տարանջատվել նախկին նախագահների թիմերից։ Տպավորություն ունեմ, թե նա հասկացել է, որ ընդդիմության միասնական կերպարը Ռ․Քոչարյանն է։ Համոզվեց, որ հանրությունը չի ողջունում Ռ․Քոչարյանի թիմին, հետևաբար՝ ով միանում է նրա թիմին, նույնպես չի ողջունվում»,- «Ա1+»-ի եթերում ասաց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Սերգեյ Բագրատյանը՝ անդրադառնալով մանդատը վայր դնելու վերաբերյալ Ա․Վանեցյանի հայտարարությանը։
Պատգամավորը գտնում է, որ երբ նախկին նախագահ Սերժ Սարգսյանը հայտարարեց, թե «վաղը չէ մյուս օրը ընդդիմության առաջնորդ Իշխան Սաղաթելյանը կհայտարարի» շարժման հետագա ծրագրերի մասին, ակնհայտ դարձավ, որ ավարտվեց ընդդիմության համատեղ պայքարը։ «Կարծում եմ, ընդդիմության մեջ կա որոշակի տարաձայնություն»,- հավելեց նա։
Ս․Բագրատյանը նաև վստահ է, որ քաղաքական դաշտում նոր ուժ է ձևավորվում, և Ա․Վանեցյանը կարող է մաս կազմել դրան․ «Անուններ չեմ հնչեցնի։ Կարծում եմ աշնանն այդ ուժերը նոր օրակարգով կգան, և Վանեցյանը մտածում է այդտեղ շահեկան դիրք ունենալ»։
Պատգամավորին հիշեցրեցինք, որ Ա․Վանեցյանը ռուսական լրատվամիջոցներից մեկի եթերում հայտարարել էր, թե «ինքը կադրային չեկիստ է»։ Եվ Ս․Բագրատյանը համաձայնեց այն դիտարկման հետ, թե քաղաքական դաշտում նրա առանձնանալը կարող է նշանակել, որ Ռուսաստանը ցանկանում է Հայաստանում իր ազդեցության տակ գտնվող նոր ուժ ձևավորել։
«Իմ կարծիքով, ՌԴ-ն փոխում է իր քաղաքական թիմը՝ հասկանալով, որ արդյունավետ չէ այս թիմով խնդիրներ լուծել։ Նա պետք է ազդեցիկ ուժ ունենա»,- ասաց պատգամավորը։
Ինչ վերաբերում է ընդդիմության կողմից աշնանը վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին ինպիչմենտի ենթարկելու մտադրությանը, իշխանական պատգամավորը վստահ է, որ դա ընդամենը խորհրդարան վերադառնալու քաղաքական պատրվակ է։
Անդրադառնալով վերջին ամիսներին դոլարի արժեզրկմանը, Ս․Բագրատյանը ենթադրում է, որ առաջիկա մեկ ամսում այն կգա իր ռեալ փոխարժեքին՝ 470-480 դրամին։

Думаю, РФ здесь меняет свою политическую команду: С. Багратян (видео)
«Думаю, Артур Ванецян хочет отделиться от команд бывших президентов. У меня складывается впечатление, что он понял, что единый образ оппозиции – Р. Кочарян. Убедился, что общественность не приветствует команду Р. Кочаряна, следовательно, того, кто присоединяется к его команде, также не приветствуют», - сказал в эфире «А1+» депутат от фракции «Гражданский договор» Сергей Багратян, обратившись к заявлению А. Ванецяна о сложении мандата.
Депутат считает, что когда бывший президент Серж Саркисян объявил, что «послезавтра лидер оппозиции Ишхан Сагателян объявит» о дальнейших программах движения, стало очевидно, что завершилась совместная борьба оппозиции. «Думаю, среди оппозиции есть некоторые разногласия», - добавил он.
С. Багратян также уверен, что на политической арене формируется новая сила, и А. Ванецян  может стать её частью: «Я не озвучу имён. Думаю, осенью эти силы придут с новой повесткой, и Ванецян думает о том, чтобы занять там выгодную позицию».
Мы напомнили депутату, что А. Ванецян заявил в эфире одного из российских СМИ, что «он – кадровый чекист». И С. Багратян согласился с наблюдением, что его обособление на политической арене может означать, что Россия хочет сформировать в Армении новую силу, находящуюся под её влиянием.
«По-моему, РФ меняет свою политическую команду, понимая, что с этой командой решать проблемы неэффективно. У неё должна быть влиятельная сила»,  - сказал депутат.
Что касается намерения оппозиции объявить осенью импичмент премьер-министру Николу Пашиняну, то провластный депутат уверен, что это всего лишь политический повод вернуться в парламент.
Касаясь девальвации доллара в последние месяцы, С.Багратян полагает, что в ближайший месяц он придёт к своему реальному курсу 470-480 драмов.