Այս գործողությունները հայատյացության և ցեղասպան քաղաքականության վառ դրսևորում են․ Արցախի ԱԳՆ
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱրցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունը խստիվ դատապարտում է սեպտեմբերի 13-ին Հայաստանի Հանրապետության նկատմամբ Ադրբեջանի սանձազերծած ագրեսիվ գործողությունները, Հայաստանի սուվերեն տարածքի ռմբակոծությունները և ուժի կիրառումը։
Այս գործողությունները հանդիսանում են հայատյացության և ցեղասպան քաղաքականության վառ դրսևորում, միջազգային իրավունքի և նորմերի կոպտագույն խախտում։
Կոչ ենք անում միջազգային հանրությանը խստորեն դատապարտել Ադրբեջանի ագրեսիվ գործողությունները՝ զերծ մնալով ամորֆ և անհասցե կոչերից ու գնահատականներից, կիրառել համապատասխան քայլեր ագրեսորի նկատմամբ։

Эти действия являются явным проявлением армянофобии и политики геноцида: МИД Арцаха
Поддержи А1+!Министерство иностранных дел Республики Арцах решительно осуждает агрессивные действия, развязанные Азербайджаном против Республики Армения 13 сентября, бомбардировку суверенной территории Армении и применение силы.
В заявлении МИД Арцаха особо отмечается, что эти действия являются явным проявлением армянофобии и политики геноцида, грубым нарушением международного права и норм.
«Призываем международное сообщество решительно осудить агрессивные действия Азербайджана, воздерживаясь от аморфных и безадресных призывов и оценок, принять соответствующие меры против агрессора.
Приносим соболезнования родным всех погибших, желаем раненым скорейшего выздоровления», - говорится в заявлении МИД Арцаха.