Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Բելառուսի Հանրապետության փոխվարչապետ Պյոտր Պարխոմչիկին
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Բելառուսի Հանրապետության փոխվարչապետ Պյոտր Պարխոմչիկի գլխավորած պատվիրակությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների միջև առկա համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Երկուստեք կարևորվել է համագործակցությունը գյուղատնտեսության, մեքենաշինության և արդյունաբերության այլ ոլորտներում, ինչպես նաև առկա ներուժի լիարժեք իրացումը համատեղ կոոպերացիոն նախագծերի շրջանակներում:
Մտքեր են փոխանակել նաև երկկողմ և ԵԱՏՄ բազմակողմ օրակարգի շրջանակներում փոխշահավետ համագործակցության հնարավոր նոր ուղղությունների շուրջ:

Вице-премьер Мгер Григорян принял заместителя премьер-министра Республики Беларусь Петра Пархомчика
Вице-премьер Республики Армения Мгер Григорян принял делегацию во главе с вице-премьером Республики Беларусь Петром Пархомчиком.
На встрече были обсуждены вопросы сотрудничества между странами. Стороны подчеркнули важность сотрудничества в области сельского хозяйства, машиностроения и других отраслей, а также полную реализацию имеющегося потенциала в рамках совместных проектов.
Также обменялись мыслями о возможных новых направлениях взаимовыгодного сотрудничества в рамках двусторонней и многосторонней повестки ЕАЭС.