Սպասվում են ամպրոպային բնույթի ինտենսիվ անձրևներ եւ քամու ուժգնացում
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱպրիլի 12-ի երեկոյան ժամերին և 13-ին հանրապետության առանձին շրջաններում սպասվում են ամպրոպային բնույթի ինտենսիվ անձրևներ, ամպրոպների ժամանակ` քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վ:
Ապրիլի 12-ի ցերեկը, 13-14-ը շրջանների զգալի մասում, 17-ին առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ և ամպրոպ։ Ապրիլի 13-14-ը լեռնային առանձին շրջաններում տեղումները սպասվում են թաց ձյան տեսքով։ Ապրիլի 15-16-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Քամին՝ արևմտյան՝ 4-6 մ/վ, 12-14-ն առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ:
Օդի ջերմաստիճանը 13-ին, 14-ի գիշերն աստիճանաբար կնվազի 5-7 աստիճանով։
Երևան քաղաքում
Ապրիլի 12-ի կեսօրից հետո, 13-14-ը, ժամանակ առ ժամանակ, սպասվում է անձրև, հնարավոր է նաև ամպրոպ, ապրիլի 12-13-ը քամու ուժգնացում` 17-20 մ/վ արագությամբ։ Ապրիլի 15-17-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։

Ожидаются сильные дожди с грозой и усиление ветра
В вечерние часы 12 и 13 апреля в некоторых районах страны ожидаются интенсивные грозовые дожди, во время гроз усиление ветра до 15-20 м/с.
Об этом сообщает Центр гидрометеорологии и мониторинга, отмечая, что в ночь с 13 на 14 апреля температура воздуха постепенно понизится на 5-7 градусов.
Днем 12 апреля, 13, 14 апреля временами будет идти дождь, в Ереване возможны и грозы, 12 и 13 апреля ветер усилится до 17-20 м/с . 15-17 апреля осадков не ожидается.
Днем 12-го, 13, 14-го апреля в большей части республики ожидаются дожди с грозами, 17-го - в отдельных районах, 13 и 14 апреля в некоторых горных районах ожидаются осадки в виде мокрого снега.
Осадков не будет 15 и 16 апреля. Ветер западный, с порывами до 4-6 м/с, с 12-14 апреля местами ожидается усиление ветра до 15-20 м/с.