Կարծում եմ, Ադրբեջանը Ռուսաստանին արդեն համոզել է․ Հ․Խանումյան (տեսանյութ)
«Գարնանը կամ ուսումնական տարվա ավարտից հետո, հնարավոր է, նոր հոսքեր լինեն։ Դա պետք է կանխել»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց Արցախի ՏԿԵ նախկին նախարար Հայկ Խանումյանը՝ անդրադառնալով Հայաստանից արցախցիների հնարավոր արտագաղթին։
Հայկ Խանումյանը կարծում է, որ ՀՀ իշխանությունները բռնի տեղահանված արցախցիներին ներքաղաքական նպատակներով ՀՀ քաղաքացիություն չտվեցին։ «Նպատակը հավանաբար այն էր, որ արցակցիների մեծ մասը անձնագիրը ձեռք բերած չլինի և համապետական ընտրություններին չմասնակցի՝ ենթադրելով, որ նրանց մեծ մասը դեմ է ՀՀ իշխանություններին»,- ասաց նա։
Հ․Խանումյանը նաև կանխատեսեց, որ այս տարի Ադրբեջանը Հայաստանի նկատմամբ լուրջ սրացումների կգնա և դրա համար արդեն համոզել է Ռուսաստանին։

Думаю, что Азербайджан уже убедил Россию: А. Ханумян (видео)
Поддержи А1+!«Весной или после окончания учебного года могут появиться новые потоки. Это нужно предотвратить», - сказал в беседе с «А1+» бывший министр ТУИ Арцаха Айк Ханумян, коснувшись возможной эмиграции арцахцев из Армении.
Айк Ханумян считает, что власти РА не дали гражданство РА насильственно перемещённым арцахцам с внутриполитическими целями. «Цель, вероятно, была в том, чтобы большинство арцахцев не получило паспорт и не участвовало в общегосударственных выборах, предполагая, что большинство из них против властей РА», - сказал он.
А.Ханумян также предвидел, что в этом году Азербайджан пойдёт на новые обострения против Армении и уже убедил в этом Россию.