Վարչապետի գլխավորությամբ քննարկվել է «Ակադեմիական քաղաք»-ի գլխավոր հատակագիծը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում ներկայացվել է Ակադեմիական քաղաքի գլխավոր հատակագիծը:
Հանդիպմանը մասնակցել են «Ակադեմիական քաղաք» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անդամները, Ակադեմիական քաղաքի գլխավոր հատակագիծը նախագծող gmp International GmbH Architects and Engineers ընկերության փոխտնօրեն Թոբիաս Քայելին, պատասխանատու գերատեսչությունների ղեկավարներ:
Թոբիաս Քայելը մանրամասներ է ներկայացրել «Ակադեմիական քաղաք» ծրագրի նախագծահետազոտական աշխատանքների, շահագրգիռ կողմերի հետ քննարկումների վերաբերյալ և նշել, որ արդյունքում վերահաստատվել է «Ակադեմիական քաղաք»-ի տեսլականը: Նա նշել է, որ մինչև այս տարվա երկրորդ կիսամյակ հիմնական հայեցակարգը պատրաստ կլինի և ընդգծել, որ հարակից գործընթացներն արդեն իսկ կարելի է սկսել:
Հանդիպման մասնակիցները մանրամասն քննարկել են ճարտարագիտական ենթակառուցվածքներին, ճանապարհային ցանցին, լանդշաֆտին վերաբերող հարցեր: Ներկայացվել են թեմային առնչվող առաջարկություններ և դիտարկումներ:
Քննարկման արդյունքում վարչապետը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել պատասխանատուներին՝ «Ակադեմիական քաղաք»-ի ենթակառուցվածքների ստեղծման և մի շարք այլ հարցերի վերաբերյալ:

Под руководством премьер-министра обсуждался генплан «Академгородка»
Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна состоялось совещание, в ходе которого был представлен генеральный план Академического городка.
На встрече присутствовали члены Попечительского совета Фонда “Академический городок”, заместитель директора разработавшей генеральный план Академического городка компании gmp International GmbH Architects and Engineers Тобиас Кейл (Tobias Keyl) и руководители ответственных ведомств.
Тобиас Кейл представил подробности проектно-исследовательских работ программы “Академический городок”, обсуждений с заинтересованными сторонами и отметил, что в результате была утверждена концепция “Академического городка”. Он отметил, что основная концепция будет готова ко второй половине текущего года, и подчеркнул, что уже можно начать сопутствующие процессы.
Участники встречи подробно обсудили вопросы, связанные с инженерной инфраструктурой, дорожной сетью и ландшафтом. Были представлены предложения и наблюдения по данной теме.
По итогам обсуждения премьер-министр дал ответственным лицам конкретные поручения по созданию инфраструктуры “Академического городка” и ряду других вопросов.