Դեսպան Հարությունյանը ՌԴ փոխարտգործնախարար Գալուզինի հետ քննարկել է երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր
Ռուսաստանի Դաշնությունում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Վաղարշակ Հարությունյանը փետրվարի 8-ին հանդիպել է ՌԴ արտաքին գործերի փոխնախարար Միխայիլ Գալուզինի հետ։
«Արմենպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Ռուսաստանի Դաշնության տարածքում ձեռնարկատիրական գործունեություն իրականացնելիս Հայաստանի Հանրապետության վարորդական վկայականներով ՀՀ քաղաքացիների կողմից տրանսպորտային միջոցներ վարելու թույլտվության հետ կապված հարցեր։
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել նաև օրակարգային երկկողմ  հետաքրքրություն ներկայացնող այլ  թեմաների շուրջ։

Посол Арутюнян обсудил вопросы, представляющие двусторонний интерес, с замминистра иностранных дел РФ Галузиным
Чрезвычайный и Полномочный посол Республики Армения в РФ Вагаршак Арутюнян 8 февраля провел встречу с заместителем министра иностранных дел РФ Михаилом Галузиным.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, связанные с разрешением имеющим водительские права Республики Армения гражданам Республики Армения на управление транспортными средствами на территории РФ при осуществлении предпринимательской деятельности.
Собеседники также обменялись мнениями по представляющим взаимный интерес другим темам двусторонней повестки.