Ներքին Հանդի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժի կրակը դադարել է
Ներքին Հանդի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժի կրակը ժամը 09:30-ի դրությամբ դադարել է:
Պաշտպանության նախարարությունը ԶԼՄ գործընկերներին հորդորում է չճշտված տեղեկություններ չհրապարակել, առաջնագծի վերաբերյալ անբավարար և ոչ ստույգ տեղեկությունների տիրապետող անձանց հղումներ չանել, հետևել պաշտպանական գերատեսչության պաշտոնական հաղորդագրություններին:
Պաշտպանության նախարարությունը հայկական կողմի կորուստների և վիրավորների առողջական վիճակի վերաբերյալ հանրությանը պատշաճ կիրազեկի:

Азербайджанские ВС прекратили огонь в направлении армянских позиций, расположенных в районе Неркин-Ханд
Поддержи А1+!По состоянию на 09:30 азербайджанские ВС прекратили огонь в направлении армянских позиций, расположенных в районе Неркин-Ханд (Сюникская область).
Министерство обороны РА призывает СМИ не публиковать непроверенную информацию, не ссылаться на лиц, владеющих недостаточной и неточной информацией о ситуации на передовой, следить за официальными сообщениями оборонного ведомства.
Министерство обороны должным образом проинформирует общественность о потерях и состоянии здоровья раненых с армянской стороны.