Վարժական հավաքներ՝ ապրիլի 15-ից մինչև հուլիսի 15-ը
Աջակցիր «Ա1+»-ինԿառավարությունն ընդունել է որոշում, որի համաձայն ապրիլի 15-ից մինչև հուլիսի 15-ը կհայտարարվի պահեստազորի առաջին խմբի առաջին և երկրորդ կարգերում հաշվառված շարքային, ենթասպայական և սպայական կազմերի պահեստազորայինների վարժական հավաքներ՝ երեք ամիս ժամկետով:
Հիմնավորման համաձայն, վարժական հավաքները հայտարարվում են պահեստազորում հաշվառված քաղաքացիների` ռազմական ունակությունների կատարելագործման, մասնագիտական վերապատրաստման, մասնագիտական պատրաստման, բարձրագույն կրթություն ունեցող ենթասպայական կազմից պահեստազորի սպաների պատրաստման նպատակով:
Որոշմամբ նախատեսվում է վարժական հավաքներին ներգրավել մինչև 435 քաղաքացու, որոնցից 128-ը` կրտսեր ենթասպայական և շարքային կազմերի, 9-ը` ավագ ենթասպայական կազմի, 298-ը` սպայական կազմի պահեստազորայիններ:

Тренировочные сборы – с 15-го апреля по 15-е июля
Согласно решению правительства РА, с 15 апреля по 15 июля будут объявлены трехмесячные сборы рядового, унтер-офицерского и офицерского состава, состоящего на учете в первой и второй категории первой группы резерва.
Это решение правительства принято на заседании правительства 14 марта.
К сборам будет привлечено до 435 граждан, из которых 128 - младшие унтер-офицеры и рядовые, 9 - старшие унтер-офицеры, 298 - офицеры запаса.
Принятие проекта решения обусловлено необходимостью проведения тренировочных сборов по совершенствованию военных навыков, переподготовке и подготовке рядового, унтер-офицерского и офицерского состава, состоящего на учете в первой группе резерва.