ՔՊ-ն կեղծ է համարում ընդդիմության օրակարգը և չի մասնակցի օրենքի ուժով գումարվելիք ԱԺ արտահերթ նիստին
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը չի մասնակցելու հունիսի 17-ին օրենքի ուժով գումարվելիք ԱԺ արտահերթ նիստին։
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին հայտնեց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանը։
««Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը արտահերթ նիստին չի մասնակցելու, որովհետև ընդդիմության օրակարգը կեղծ է և չի համապատասխանում Հայաստանի Հանրապետության պետական շահերից բխող օրակարգերին։ Իսկ արտահերթ նիստն առանց մեր մասնակցության չի կարող կայանալ։ Այն օրենքի ուժով կգումարվի, բայց քվորման բացակայության պատճառով չի կայանա»,- ասաց Հովհաննիսյանը։
Ազգային ժողովի «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունների նախաձեռնությամբ հունիսի 17-ին, ժամը 18:30-ին կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ։ Օրակարգում է «Կառավարության հրաժարականի և նոր կառավարություն ձևավորելու անհրաժեշտության մասին» ԱԺ ուղերձի նախագիծը։

ГД считает повестку оппозиции ложной и не будет участвовать во внеочередном заседании НС
Фракция “Гражданский договор” (ГД) не будет участвовать в созванном 17 июня силой закона внеочередном заседании Национального собрания Армении.
Об этом в беседе с "Арменпресс" заявил секретарь фракции ГД  Артур Ованнисян.
“Фракция ГД не будет участвовать во внеочередном заседании, поскольку повестка дня оппозиции является ложной и не соответствует повесткам, исходящим из государственных интересов Республики Армения. И внеочередное заседание не может состояться без нашего участия. Оно будет созвано в силу закона, но не состоится из-за отсутствия кворума", - сказал Ованнисян.
Внеочередная сессия НС состоится 17 июня в 18:30 по инициативе фракций "Армения" и "Честь имею" НС РА. В повестке дня - проект послания НС "Об отставке правительства и необходимости формирования нового правительства".