449190416_862600295897469_6566835088470201912_n
ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Պաղեստինի Պետության վարչապետ, արտաքին գործերի և սփյուռքի նախարար Մոհամմեդ Մուստաֆայի հետ։
Պաղեստինի վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի կողմից Պաղեստինի ճանաչման հարցում ցուցաբերված սկզբունքային մոտեցման համար:
ՀՀ ԱԳ նախարարն ընդգծել է, որ ՀՀ որոշումը հիրավի պայմանավորված է «երկու պետություն» սկզբունքով կարգավորմանն աջակցելու, մարդկային մեծ կորուստների հանգեցնող իրավիճակի հանգուցալուծման կարևորության հարցում հետևողական դիրքորոշմամբ:

449190416_862600295897469_6566835088470201912_n
Министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян 24 июня провел телефонный разговор с премьер-министром, министром иностранных дел и диаспоры Государства Палестина Мухаммедом Мустафой.
Премьер-министр Палестины выразил благодарность за принципиальный подход Армении в вопросе признания Палестины.
Министр иностранных дел Арарат Мирзоян подчеркнул, что решение Республики Армения действительно обусловлено последовательной позицией относительно важности поддержки урегулирования на основе принципа “двух государств” и разрешения ситуации, которая привела к огромным человеческим потерям.