Այդ մոդելը Հայաստանի համար կործանարար է․ Անուշ Սեդրակյան (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Այդ մոդելը շատ կործանարար է, որովհետև Հայաստանն այսօր գտնվում է պայթուցիկ իրավիճակում և ամեն վայրկյան կարող է պայթել։ Եվ այդ պայթյունը բոլոր ճամբարներին հնարավորություն կտա ասելու, որ դա եղավ Հայաստանում, որովհետև Արևմտյան ուժերը խառնվեցին»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց քաղաքագետ Անուշ Սեդրակյանը՝ անդրադառնալով Եվրամիությանն անդամակցելու համար հանրաքվե անցկացնելու ակնկալիքներին։
Քաղաքագետն ասում է, որ այդ հանրաքվեն պետք էր անցկացնել 44-օրյա պատերազմի ժամանակ՝ նոյեմբերի 9-ի հրադադարի հայտարարության ստորագրումից առաջ։
Խոսելով Բագրատ Գալստանյանի շարժման մասին՝ Ա․Սեդրակյանն ասաց, որ նման շարժումները պետք է առաջնորդվեն քաղաքական դեմքերի կողմից։ «Ես Հայաստանում տեսնում եմ պոտենցիալ քաղաքական դեմքեր, որոնք կարող են ծանր բեռը վերցնել իրենց վրա, բայց դեռ չեն վերցնում»,- հավելեց նա, բայց չցանկացավ անուններ նշել։

Эта модель разрушительна для Армении: Ануш Седракян (видео)
«Эта модель очень деструктивна, потому что Армения сегодня находится во взрывоопасной ситуации и может взорваться в любую секунду. И этот взрыв даст всем лагерям возможность сказать, что это произошло в Армении из-за вмешательства западных держав»,- сказала в беседе с «А1+» политолог Ануш Седракян, коснувшись ожидания проведения референдума о членстве в Евросоюзе.
Политолог говорит, что референдум нужно было провести во время 44-дневной войны, до подписания декларации о прекращении огня 9 ноября.
Говоря о движении Баграта Галстаняна, А.Седракян отметила, что такими движениями должны руководить политические деятели. «Я вижу в Армении потенциальных политических деятелей, которые могут взять на себя тяжёлое бремя, но они до сих пор этого не делают»,- добавила она, не пожелав называть имен.