Ամեն ինչ անելու ենք, որպեսզի հնարավորինս մեղմացնենք աղետի պատճառով ձեզ հասցված վնասները. Ալեն Սիմոնյան
Աջակցիր «Ա1+»-ինՁեր խնդիրները մեր իշխանության ուշադրության կենտրոնում են, եւ մենք ամեն ինչ անելու ենք, որպեսզի հնարավորինս մեղմացնենք աղետի պատճառով ձեզ հասցված վնասները. ասել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հուլիսի 3-ին Լոռու մարզ կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում:
Շրջելով աղետի գոտում` ԱԺ նախագահը ծանոթացել է իրականացվող աշխատանքների ընթացքին, հանդիպել աղետից տուժած տարբեր շրջանների բնակիչներին ու լսել վերջիններիս խնդիրները:
Խորհրդարանի ղեկավարն առանձին հանդիպում է ունեցել նաեւ տեղում աշխատող փրկարար ծառայության աշխատակիցների հետ` շնորհակալություն հայտնելով նրանց կատարած ահռելի աշխատանքի համար:
Օրենսդիրի ղեկավարն այցելել է նաեւ Վանաձորի տեխնոլոգիական կենտրոն (VTC) եւ ծանոթացել կենտրոնի աշխատանքներին:
Աշխատանքային օրվա ավարտին Ալեն Սիմոնյանը մասնակցել է Ազգային ժողովի կողմից աղետի գոտու երեխաների համար կազմակերպված միջոցառմանը:

449930692_801943682114049_5047542965863845508_n
Председатель Национального Собрания Армении Ален Симонян 3 июля с рабочим визитом посетил Лорийскую область.
Посетив зону бедствия, председатель НС ознакомился с ходом работ, встретился с жителями разных регионов, пострадавших от стихийного бедствия, выслушал их проблемы.
“Ваши проблемы находятся в центре внимания нашего правительства, и мы сделаем все, чтобы минимизировать ущерб, причиненный вам стихийным бедствием”, - отметил Симонян.
Председатель НС также провел отдельную встречу с работающими на месте работниками спасательной службы, поблагодарив их за огромный труд.
Симонян посетил Ванадзорский технологический центр (VTC) и ознакомился с работой центра.
В конце рабочего дня Ален Симонян принял участие в мероприятии, организованном Национальным Собранием для детей из зоны бедствия.