Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Սլովենիայի Հանրապետության փոխվարչապետի հետ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Սլովենիայի Հանրապետության փոխվարչապետ, արտաքին ու եվրոպական հարցերի նախարար Տանյա Ֆայոնի հետ։
Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ համագործակցության օրակարգային հարցերի առաջմղման ուղղությամբ ընթացիկ քայլերը։ Անդրադարձ է կատարվել իրականացվող ծրագրերին։
Նախարարները պայմանավորվել են շարունակել ակտիվ քաղաքական երկխոսությունն ու շփումներն՝ այցելությունների և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարթակներում ներգրավածության շարունակականության ապահովման նպատակով։

Арарат Мирзоян провёл телефонный разговор с вице-премьером Республики Словения
Поддержи А1+!Министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян провел телефонный разговор с вице-премьер-министром, министром иностранных и европейских дел Республики Словения Таней Файон.
Собеседники обсудили текущие шаги в направлении продвижения вопросов повестки двустороннего сотрудничества. Коснулись также реализуемых программ.
Министры договорились продолжить активный политический диалог и контакты с целью обеспечения непрерывности визитов и участия в платформах, представляющих взаимный интерес.